Autio kummitustalo viitasaari-kannonkoski välillä jossain?

kyläilemään

Osaisiko joku kertoa missä oli viitasaaren-kannonkosken välillä se "kummitustalo".
Itse olen siellä kerran käynyt varmaan 20vuotta sitten mutta yhtäänen muista missä se oli.
Nyt on noin vanhaa käyntiä paha muistella mutta olisikohan talo ollu vihreä ja jonkun mäen päällä jonka rannalla järvi...
Silloin kun käytiin siellä tarina kertoi että siellä oli kuollut mies pihassa jäätyään traktorin alle. Valoja oli kajastanut pimeällä vaikka taloon ei sähköjä ole tullut (kyseen alainen asia)
talon pihaan meni kapea metsätie ja tien päällekaartui oksia ja itse pihaan kun ajoi pihaporttien suuret kivipaalit oli vaan jäljellä.
Joten muistaako/tietääkö joku tälläistä kummitustaloa ja onko se enää edes kasassa vai purettu pois. ja onko täläinen tarina vaan höpöä ja miten siellä oikeasti meni asiat...toivottavasti joku hokaa mitä taloatarkoitan :)

4

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ERÄS POHJOIS-SAVOSTA

      JA TIETÄKÄÄHÄN ,ETTÄ NIITÄ KUMMITUSTALOJA ON SUOMESSA VARMAAN SATOJA ELLEI TUHANSIA. KANNATTAISI VARMAAN KYSYÄ PAIKKAKUNNAN KIRJASTOSTA KYSEISEN ALUEEN TALOISTA KERTOVAA KIRJAA NIITÄ LÖYTYY VARMASTI. TERVEISIN : ERÄS POHJOIS-SAVOSTA.

    • yksi

      kumpumäellä on yksi

    • Utelias2

      Onko kummitustalo Viitsaaren vai Kannonkosken puolella

    • dtdyt

      ghhgyfyufu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      79
      2478
    2. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      104
      1921
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      145
      1691
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      117
      1684
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1649
    6. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      85
      1587
    7. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      22
      1407
    8. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      285
      1397
    9. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      119
      1299
    10. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1180
    Aihe