Suur Kouvolan suosituin koirapuisto

Pennun uusi omistaja

Eli mikä on teidän mielestänne "suur" kouvolan suosituin koirapuisto? Onko se kenties palomäen vai koirapuisto kuusankoskella? Missä koirapuistossa on melkein aina seuraa ja jos tiedätte niin,mihin aikaan?

4

232

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • palomäen polul käyn

      Palomäen koirapolulla on arkisin neljän maissa aina melko paljon porukkaa. Siellä käy hyvin väkeä kyllä noin muutenkin paitsi syksyllä pahimpaan sadeaikaan jolloin polkua ympäröivä oja on yhtä kuravelliä. Tuolla käymisen jälkeen on aina hyvä muistaa putsata koiran tassut hyvin jos se on käynyt ojan puolella kahlaamassa ettei tule tassutulehduksia.

      Yleisesti sanoisin että koirapuistoissa ja -poluilla on aktiivisinta arkisin kun ihmiset pääsee töistä eli neljän jälkeen ja viikonloppuisin aamupäivästä. Kouvolassa kun on hyvin noita koirapolkuja niin itse suosin ainakin niitä puistojen sijaan, puistoissa innoikkaimmat koirat alkavat herkemmin päsmäröimään muita (itselläni on juurikin tälläinen nuori, yli-innokas päsmäri) kun taas koirapoluilla aremmillekkin koirille annetaan hyvin omaa tilaa.

      • keskustelun A.

        Kiitos paljon vastauksesta:) Valkealan koirapuistolla olen käynyt pari kertaa, muita koiria siellä ei ole ikinä ollut.


    • koirapuisto

      Marjoniemen terveyskeskuksen takana oleva koirapuisto keskustassa. Siellä on suhteellisen paljon koiria päivittäin, aikaan katsomatta.

    • 35666gf

      Marjoniemi on kyllä melko hiljainen paikka, verrattuna mm. Palomäkeen.
      Ehkä kesäisin enemmän porukkaa mutta useimmiten tyystin kuollutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5557
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      173
      2071
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      162
      1649
    4. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      8
      1627
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1344
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      30
      1341
    7. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      67
      1333
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1194
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1165
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1108
    Aihe