Apuja pian kaipaava.

Kiitos!

Apuja! Miten nyt tulisi toimia? Onko pakko mennä gynelle?
Meillä siis hoito tapahtuu ulkomailla ja tarkoitus oli aloittaa valmistelu ja pistin jo jarrupiikinkin, mutta nyt tuli sellainen este, että hoito ei tule nyt kyseeseen muista syistä tähän kiertoon, joten pitääkö tälläisessä tilanteessa tehdä jotain vai voiko hoidon vaan keskeyttää? Tarvitseeko minun syödä estrogeenit ja luget, jotta kierto käynnistyy vai voinko vain odottaa?
En mieti nyt rahaa tai mitä klinikka sen tiimoilta on mieltä vaan ihan kuukautiskiertoani ja hormoneita eli toipuuko elimistö ajan kanssa vai pitääkö tässä kohtaa mennä täällä Suomessa gynekologille ja tehdä jotain?
Koskaan en ole vastaavassa tilanteessa ollut ja en siksi tiedä. Yksi hoito vasta takana josta alkanut raskaus ja keskenmeno.


Olisin kiitollinen neuvoista kun en nyt ihan ensimmäiseksi olisi gynekologin vastaanotolle ryntäämässä ellei ole pakko. Oma luottogyneni täällä Suomessa kun ei ole perehtynyt lapsettomuuteen.

1

184

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..............

      Soita lääkärille. Ei täällä palstalla kukaan pysty valitettavasti vastaamaan luotettavasti kysymykseesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe