Modeemi päällä??

Elikkä kysyisin semmoista, että kannattaako pitää tommoista ADSL-modeemia aina päällä, vaikka sammuttais koneen? Siiskun siinä on tollainen erillinen virtakytkin????
3232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta jos on ukkosen uhka, ota seinästä irti, kuten muutkin johdot.

Äänestä

mä ainakin sammutan modeemin aina kun sammutan koneenkin...en tosin tiiä tarvisko sitä joka kertaa kytkee pois päältä...mutta mulla kyllä kone on koko päivän päällä ja sammutan ne vaan yöksi... =)

Äänestä

suositellaan jätettäväksi päälle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jopo kirjoitti:

Elikkä kysyisin semmoista, että kannattaako pitää tommoista ADSL-modeemia aina päällä, vaikka sammuttais koneen? Siiskun siinä on tollainen erillinen virtakytkin????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu