Vakioasemointi ei toimi

Missä vika, kun vakioasemointi ei toimi Open Officessa. Yritän muuttaa reunusten asetuksia, mutta mikään ei kuitenkaan asiakirjassa muutu.
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muutat reunuksia - miten?

jos menet muokkaa -> sivu niin kyllä sieltä reunoja voi muutella...

Äänestä

Haluan muokata niitä ilman, että tulee reunoja, kuten voi Wordilläkin tehdä. Jos teen vakioasemoinnin 2 cm, 2 cm, 2 cm ja 1 cm, mikään ei asiakirjassa muutu. Wordilla muuttuu, missä vika ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Openoffice kirjoitti:

Missä vika, kun vakioasemointi ei toimi Open Officessa. Yritän muuttaa reunusten asetuksia, mutta mikään ei kuitenkaan asiakirjassa muutu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu