thunderbird sähköposti?

Yritin saada saman sähköpostin toiselle koneelle,
on se joskus onnistunut mutta nyt en saa toimimaan
.Posti noutaa kyllä tulevat viestit mutta
s-posti ei lähde. Voisiko toimivan sähköpostin kopioida asetuksineen
toiselle koneelle?
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vapunen antoikin jo hyvän ohjeen windows käyttäjille. Jos käytät linuxia, niin kopioit vain piilotiedostona olevan .thunderbird hakemiston omaan kotihakemistoosi.

Jos sähköpostin lähetys ei onnistu, niin silloin lähtevän postin SMTP -palvelin on väärä (Muokkaa -> Tilien asetukset -> lähtevän postin SMTP -palvelin).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


morias kirjoitti:

Yritin saada saman sähköpostin toiselle koneelle,
on se joskus onnistunut mutta nyt en saa toimimaan
.Posti noutaa kyllä tulevat viestit mutta
s-posti ei lähde. Voisiko toimivan sähköpostin kopioida asetuksineen
toiselle koneelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu