Siis Haluan saada lapsen. Olen halunnut jo tosi pitkään. Mieheni ei ole nyt innostunut asiasta. Riitelemme asiasta usein. Minun pitäsisi hänen mielestään vaan nauttii toisten lapsista. Kunhan asuntoomme ei tuoda vieraita lapsia. Ja kun se vauvakuume on ollut jo tosi kauan ja tosi voimakas.
Koen valtavaa tyhjyyttä ja surua. Kun ei ole omaa lasta. Ja mies ei sitoudu kanssani asioihin, jotka ovat minulle tosi tärkeitä. Odottaa en enää millään jaksa. lasta olen odottanut jo yli 10 vuotta. Eli kauan. En ole edes halukas jatkamaan suhdetta kun mies ei halua lasta. Kertokaa miten voisin helpottaa oloani.
En tosiaan haluaisi siis vain lasta oloani helpottamaan vaan tilanne on että haluan lapsen, tapahtuipa mitä tahansa. Raskaaksi tuleminen on minulle normaaliosa naiseutta ja äidiksi tuleminen osa elämää jossa haluan elää.
haluan vauvan
7
337
Vastaukset
- Salaa raskaaksi
Voin auttaa salaisesti sinua.Olen 38v mies 09-alueelta ja voin toimia niin perinteisellä kuin muumimuki-menetelmällä?txt 0466686600
- haluan myös
Mielestäni olet toivonut lasta jo niin pitkään, että tiedät mitä haluat. Jossain vaiheessa tulee myös ikä vastaan, jolloin lapsen saaminen ei ole enää mahdollista. Minusta on uskallettava elää rohkeasti omia unelmiaan todeksi. En nyt silti osaa neuvoa rikkomaan nykyistä suhdetta miehesi kanssa, en halua olla perheen rikkoja. Itse sinä tiedät mitä on parasta tehdä. Näin ulkopuolisena on vaikea tietää suhteenne kokonaisuutta.
Minä ja monet muut kunnolliset miehet haluaisivat löytää parisuhteen, jossa molemmat osapuolet haluaisivat lapsen tai lapsia. Minä miehenä haluaisin parisuhteen, jossa voisimme yrittää vauvaa jo aika pian, koska minulla myös miehenä tikittää biologinen kello. Eipä ole niin helppoa löytää naista, joka aloittaisi parisuhteen ja olisi kiinnostunut jo suhteen alkuvaiheessa yrittämään vauvaa kanssani. Tutustuisin mielelläni sellaiseen kunnolliseen naiseen..- lisäys
Kirjoitin yllä olevan tekstin "haluan myös". Jos haluat antaa mailiosoitteen, niin mielelläni kirjoitan sinulle tarkemmin. Minun toiveissa on parisuhde, jossa vauva toivotetaan tervetulleeksi jo ihan lähitulevaisuudessa. Haluan siis olla mukana raskausaikana ja myöhemmin lapsen isänä. Sinä saisit nauttia äidiksi tulemisesta. Tai joku joku muukin nainen on kiinnostunut niin kirjoittaisin sinulle..
- huh huh
lisäys kirjoitti:
Kirjoitin yllä olevan tekstin "haluan myös". Jos haluat antaa mailiosoitteen, niin mielelläni kirjoitan sinulle tarkemmin. Minun toiveissa on parisuhde, jossa vauva toivotetaan tervetulleeksi jo ihan lähitulevaisuudessa. Haluan siis olla mukana raskausaikana ja myöhemmin lapsen isänä. Sinä saisit nauttia äidiksi tulemisesta. Tai joku joku muukin nainen on kiinnostunut niin kirjoittaisin sinulle..
Oletpa epätoivoinen.
- teen raskaaksi
voin toteuttaa toiveesi. [email protected]
- suosittelen vaihtoa
Vaihda miestä tai et taida saada lasta koskaan.
- Vai niin
Jos riitelette usein, niin älä hanki lapsia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2574878Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4653460Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt162496Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa262126Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja91313Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat321246- 741123
- 801107
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691065- 54996