Ostin uuden Tikka t3 kiv. Mistä johtuu kun laitan sakon range patruunan piippuun ja käännän pultin kampea kiinni, niin saa kääntää hampaat irvessä kun on tosi hirmuinen kireys on. Norman vastaavalla patruunalla lukko sulkeutuu kuin ajatus, kertokaa jos on tietoa.
Vastaukset 5
- magnumko
Ettei noi sakolaiset olis magnumeita?
- Latailija...
Kyllähän kaikkien kaupanpaukkujen pitäisi sujuvasti soljua aseeseen. Nyt ei kaikki välttämttä kohdallaan paukuissa vs ase. Onko cal varmasti oikea?
- metsien mies
Kyllähän patruuna on se .222 Rem . eikä mikään muu magnum tai 223. Sakon rangehan on se valmistajansa halvin ja surkein patruuna. Nyt ammuttuani uudella Tikalla laukauksia n.50 on lukkokampi herkistynyt jo kummasti. Pientä kasaahan Rangella ei saa edes penkistä ammuttuna kun Norman jaktmatch samanhintaisena edullisena paukkuna tikkaa samaan nippuun, ero on huima. Normahan käyttää veneperä luotia joka on huippu luoti.
- fvsfggf
"Nyt ammuttuani uudella Tikalla laukauksia n.50 on lukkokampi herkistynyt jo kummasti."
Sulkuväli on varmaan venynyt.
- Latailija...
Onko sit ollut kuinka tiukat säilytysrasvat aseessa. Normat olleetkin yleensä Standardien alarajoille supistettuja hylsyjä. Lapuan ohella hyviä uudelleenladattavia hylsyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4051706- 1451111
- 671063
- 871055
- 100992
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku142812- 94731
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50669En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57644