Kos Lambi

Akkavaan

Kosille heinäkuun alussa miehen ja 10 v pojan kanssa. Kohteena Lambi ja Blue lagoon resort-hotelli.
Ekaa kertaa Kosille, Rodoksella ja Kreetalla ollaan käyty, molemmat olivat aivan ihania kohteita. Onko kellään kerrottavaa/kokemuksia Kosista?
Kaikki vinkit tervetulleita:) Retket, hintataso, ostokset, kulttuuri, aktiviteetit, kertokaa:)
Meillä on all inclusive, joten ruokapaikoista ei tarvii kertoa, paitsi jos on joku ihan huippupaikka, missä kannattaa käydä.
Entäpä tuo Aegean airlines, onko millainen lentoyhtiö?
Onko Apollomatkoista hyvää tai pahaa sanottavaa?
Ollaan tähän mennessä tehty kaikki matkat Finnmatkoilla ja aina kaikki mennyt paremmin kuin hyvin:)

Kiitos jo etukäteen kaikista kommenteista:)

6

905

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kos13

      Kävin samaisessa hotellissa vuosi sitten ja itse tykkäsin kovasti. Monta eri ravintolavaihtoehtoa valittavana, ja jos haluaa syömään muualle kuin pääravintolaan niin varaus pitää tehdä edellisenä iltana. Ruokavalikoima suuri ja erittäin hyvä. Hotelli iso ja erittäin paljon aktiviteetteja, joten tuskin tulee tylsää olemaan. Kosin keskustassa tuli käytyä pari kertaa, joka on mukava paikka bilettämiseen ja josta läytyy lähinnä nuoria ihmisiä. Kerran käytiin läheisellä rannalla, oli hieman tylsä toisaalta ja melko tuulinen. Lentoyhtiö ihan normaali, perustasoa. Lennolla ei tainnut mikään tarjottava kuulua hintaan. Hintataso on mielestäni melko alhainen, taidettiin ostaa esimerkiksi limpparipullot vaivaisen euron hintaan. Erittäin kiva paikka varsinkin nuorelle ihmiselle.

    • tpimrojo

      Pitkä aika on kun on kyseisellä saarella on käyty.Mutta kiva pieni saari on kysymyksessä.Autoa ei silloin vuokrattu, nuoria kun oltiin skootterilla mennä päristeltiin.Kreikan saaret yleensäkin on kauniita, puhtaita jne.Apollosta on sen verran kokemusta että helmikuussa oltiin sen matkalla Kanarialla eikä ollut mitään eroa muiden matkatoimistojen järjästämiin matkoihin, joita on yli 30v tehty.Hyvää ja viihtyisää matkaa Kosille.

    • 987654321

      Hei,

      onko tuoreita kokemuksia Blue Lagoon Resort-hotellista? Millainen hotelli, onko all inclusive hyvä? Oliko lapsille ohjelmaa, kerhoa, leikkipaikkoja jne?

      Entäpä onko kokemusta päivämatkasta Kosilta Turkkiin? Kannattaako?

      Parin viikon päästä reissuun, jee!

    • esa3

      12.9.2014 Kossille Lambiin. Onko vinkkejä hyvistä ruokapaikoista ?

      • e20

        Efkalipty ravintola aegean blu-hotellin lähellä. Kotitekoista hyvää ruokaa, varsinkin kylmät ja lämpöset alkuruoat.


      • e20

        Mike's Tavernassa tod hyvä ruoka ja ripeä palvelu, meze-lautanen kahdelle, greek plate ja yogurt with strawberries and honey, nam! Paikkana ei kummoinen, mut hinta-laatusuhde kohillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2274
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2030
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1963
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1670
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1582
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      193
      1499
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1231
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1114
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      77
      1093
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe