Eli kanalassa kukko ja kana. aammulla kukko kuollut, pää syöty irti, kana elossa ja kunnossa. Elelevät umpikopissa 1,5x1,5 ja nurkasta löytyi järsitty reikä, josta tunkeilija oli tullut sisään. Mikä elukka kyseessä, rotta? lumikko? tms?
mikä tappoi kukon?
mikkikukko
4
1776
Vastaukset
- minkki1
Voisi hyvinkin olla joku minkki. Onneksi kana säästyi... Mikä olikaan, se yrittää luultavasti tulla takaisin. Rakenna tukevampi koppi kanoillesi tai viritä minkkiloukku jolla kuskata peto pois paremmille alueille.
- mikkikukko
järsitty reikä oli aika pieni, tulitikkuaskin kokoluokkaa, ei taida
minkki siitä mennä..- hamsu33
Minkit mahtuvat tunkeutumaan läpi ties mistä, ja ne ovat tarpeeksi vahvoja tappaakseen kukon. Kyllä se nyt vaan oli minkki :)
- Kukunor
Luin aikoinaan jostain luontoartikkelista tämän jotta kärppä oli tappanut aikuisen kaniinin,se kun on melkoinen peto kanssa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33911906IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3607999Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982278Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562239Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81666- 1101271
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin561116Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60803