..Eli lapsiperheiden arvioita kyseisestä paikasta (etupäässä) kaipailen. Villagen puolelta ollaan katsottu huonetta, ja nyt näyttääkin että ainoastaan kahden hengen huoneita enää jäljellä. Yksi matkaseurueesta on siis lapsi.
Huone näyttää kuvissa todella pieneltä ja mikä eniten ihmetyttää on ns. kylpyhuone huoneessa, vain lasiseinä altaan ja sängyn välissä. Huoneita ja kylpyhuoneratkaisuja ilmeisesti kuitenkin erilaisia ja erikokoisia??
Myös muu tieto ko. paikasta on tervetullutta, etäisyydet ym.
Mitä aktiviteettia löytyy lähistöltä? minkälainen on kävelymatka kylän keskustaan ja satama-alueelle. Minkälaiset ostomahdollisuudet kylässä on? Matkaseurueen lapsi on 6 v.
Kiitollisena otan vastaan kaiken tiedon kyseisesta paikasta. Jokseekin vähän mitään löytyy..
Samos/ Pythagorion/ Doryssa seaside resort hotelli
2
404
Vastaukset
- Pythagoras
Kylän huoneet ovat paremmat kuin hotellin ja etenkin rauhallisemmat. Hotellissa on joka ilta ohjelmaa ja nukkumaan pääset vasta puolen yön jälkeen. Varmista ihmeessä huoneen sijainti. Muuten hotelli ja ruuat ym. Ovat ok. Kävellen pääsette hienosti keskustaan.
Älä varaa finmatkojen kuljetusta hotellille, koska hotelli on aivan kentän vieressä. Pääset helpoimmin ja myös hieman halvemmalla kun otat taksin.
Mukavaa matkaa!- Samostelua
Kiitos! Sen jo tiesinkin, että lentokenttä on aivan kulman takana..
Osaisitko sanoa onko lähietäisyydellä nähtävyyksiä joita kannattaisi käydä katsastamassa?
Ja jos auton vuokraa niin minkälainen matka on itse pääkaupunki Samokseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390