Jahah

Vieläkö Kaliperin pitää tarttua pystykorvaan, vai hoituuko asiat.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivottavasti maailma on viisastunut ja rauhoittuu kun muistelee mitä kaikkea
kurjuutta ja sekasortoa toivat sodat niin meidän kansallemme kuin koko maailmalle,
ja toiset vielä lisäävät vallanhimoissaan epäsopua kun eivät halua luopua häviöön
tuomituista päämääristään.Voi olla, että joutilaat aivot toimivat paholaisen työpajana.
Minunkin pystykorvani on jo ollut 70 vuotta telineessä ja hyvin rasvattuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elma Jääkoski kirjoitti:

Vieläkö Kaliperin pitää tarttua pystykorvaan, vai hoituuko asiat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu