Hajoon tänne aulaan

Pystyynkuollutrespa

Moikka vaan kaikille. Terveisiä "tosi ihanasta" kohteesta, nimittäin täysin kuolleesta aulasta. Jossa oon sen 8h joka päivä. Vielä kysyin työhaastattelussa, että onko tää mesta hiljainen ja rekry oli ihan pokkana et eiiiii...

Joku saattaa ajatella että onpa helppoa rahaa, mutta mua tää kyllä ahdistaa. Enkä tottapuhuen käsitä, miksi tällaisia pestejä on (ja näitä on!), kun aulahenkilöä ei tarvita ollenkaan. Mieluummin pyörisin vaikka assalla stevarina, saispa ainakin töllistellä ihmisiä.

4

287

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • __...__

      No sitten kannattaa hakea sinne "assalle" jos aulapalvelujen hommat eivät miellytä enää.

      Henkilökohtaisesti en ymmärrä mitä tällaisesta vuodatuksesta kuvittelet saavasi irti jossain suoli24.. anteeksi suomi24:n keskustelupalstalla. Valita esimiehellesi ja vaadi uusia tehtäviä taikka kohteita, sillä täällä johonkin respaan hajoamisesta tilittäminen on oikeasti aika turhaa kun alalla kuitenkin ollaan tietoisia siitä että aulahommat ovat usein hiljaisempia ja joillekin juuri sen takia sitä kuuluisaa helppoa rahaa.

      Tai toisaalta voihan sitä irtisanoutuakin ja vaihtaa alaa.

    • ...

      Joillekin sopii ja joillekin ei. Itse työskentelen kohteessa jossa vaaditaan tiimityöskentelytaitoja ja kiirettä on sen verran, että hädin tuskin saa lakisääteiset tauot pidettyä.

      Kohteessa työskentelee henkilöitä, jotka vain istuvat ja näpyttelevät kännykkäänsä, kieltäytyvät tietyistä työtehtävistä eivätkä tule toimeen useimpien työkavereiden saati asiakkaiden kanssa. Juuri tällaiset laiskat p*skat pitäisi sijoittaa jonnekin hiljaiseen respaan.

    • Ap 1987

      Eikö tämä suomi24 ole juuri sellainen paikka, missä voi avautua tällaisista asioista. Miten muka määrittelee, mikä on relevantteja tekstiä ja mikäei? Ei tämä mikään STT ole, joten sinne vaan jos sitä kaipaat.

      Häippäsenkin sieltä kahden viikon päästä. Mulla on onneksi helppoa ku paskaduuni ei ole ainoa mahis elämässä..

    • Anonyymi

      Jyväskylässä oli Preventillä joku paikkarikohde missä vartijat pesivät ja imuroivat henkilökunnan autoja. Mieti sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      930
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      781
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      578
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      530
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe