Moikka vaan kaikille. Terveisiä "tosi ihanasta" kohteesta, nimittäin täysin kuolleesta aulasta. Jossa oon sen 8h joka päivä. Vielä kysyin työhaastattelussa, että onko tää mesta hiljainen ja rekry oli ihan pokkana et eiiiii...
Joku saattaa ajatella että onpa helppoa rahaa, mutta mua tää kyllä ahdistaa. Enkä tottapuhuen käsitä, miksi tällaisia pestejä on (ja näitä on!), kun aulahenkilöä ei tarvita ollenkaan. Mieluummin pyörisin vaikka assalla stevarina, saispa ainakin töllistellä ihmisiä.
Hajoon tänne aulaan
4
287
Vastaukset 4
- __...__
No sitten kannattaa hakea sinne "assalle" jos aulapalvelujen hommat eivät miellytä enää.
Henkilökohtaisesti en ymmärrä mitä tällaisesta vuodatuksesta kuvittelet saavasi irti jossain suoli24.. anteeksi suomi24:n keskustelupalstalla. Valita esimiehellesi ja vaadi uusia tehtäviä taikka kohteita, sillä täällä johonkin respaan hajoamisesta tilittäminen on oikeasti aika turhaa kun alalla kuitenkin ollaan tietoisia siitä että aulahommat ovat usein hiljaisempia ja joillekin juuri sen takia sitä kuuluisaa helppoa rahaa.
Tai toisaalta voihan sitä irtisanoutuakin ja vaihtaa alaa. - ...
Joillekin sopii ja joillekin ei. Itse työskentelen kohteessa jossa vaaditaan tiimityöskentelytaitoja ja kiirettä on sen verran, että hädin tuskin saa lakisääteiset tauot pidettyä.
Kohteessa työskentelee henkilöitä, jotka vain istuvat ja näpyttelevät kännykkäänsä, kieltäytyvät tietyistä työtehtävistä eivätkä tule toimeen useimpien työkavereiden saati asiakkaiden kanssa. Juuri tällaiset laiskat p*skat pitäisi sijoittaa jonnekin hiljaiseen respaan. - Ap 1987
Eikö tämä suomi24 ole juuri sellainen paikka, missä voi avautua tällaisista asioista. Miten muka määrittelee, mikä on relevantteja tekstiä ja mikäei? Ei tämä mikään STT ole, joten sinne vaan jos sitä kaipaat.
Häippäsenkin sieltä kahden viikon päästä. Mulla on onneksi helppoa ku paskaduuni ei ole ainoa mahis elämässä.. - Anonyymi
Jyväskylässä oli Preventillä joku paikkarikohde missä vartijat pesivät ja imuroivat henkilökunnan autoja. Mieti sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71930Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227823Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️71781- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59578Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh28538Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞29530- 46517
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29499- 35489