Lemminkäinen ongelmissa? Joensuussa alkoi lasku

Nyt se on virallista, hintalaskun 1. vaihe
460000 --> 395000
http://www.etuovi.com/kohde/983632

-14% ja tuosta jos vielä tinkii niin päädytään 20-25% pudotukseen

Alkuperäinen pyyntöhän on ollut järjetön, mahtaa naurattaa jo ostaneita
7198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tästä on varoiteltu täälläkin. Asuntohintojen pyramidipeli alkaa laukeamaan. Niinkuin aina, viimeisinä muutamana vuonna mukaan tulleet maksavat ponzin kovimmat laskut ja ne jotka ehtivät myymään ovat voittajia.

Äänestä

Myihän se alellla mös muita kohteita.

Äänestä

Melko mujakkaa on lasku tälläkertaa.

Voin kertoa teille kaikille,vaikkei moni sitä uskokkaan niin nyt on sitten lasku se viimeinen jossa ei pitänyt vielä laskea tässä sijoittajan paratiisi alueella on alkanut.

Erittäin huimaa on tuleva nyt,olin viime kesänä juuri tuolla noiden lasisten parvekkeiden kohdalla katsomassa missä mennään,tällöin olin matkailuautolla liikenteessä ja yövyin niin että näin ne vielä aamullakin herätessä.

Nyt laitoin matkailuauton myyntiin tänään nettiin siis klo:18:00 ,niin elä mitä soitto tuli samantien ja sovin hinnan eli oli ostaja,tämän puhelun lopetettua tuli toinen ostaja ja tarjosi niin huikean summan että jouduin soittamaan ensimmäiselle kaverille että ei kannata tulla,matkailu auto kaupattiin 2.5 tunnissa niin että rahat oli tilillä ilmoituksen julkaisusta.

Ajoin kaksi vuotta ja pääsin voitolle 35% maksetusta hinnasta jonka maksoin kaksi vuotta sitten,kyllä tuntuu mukavalle,ensiviikolla maanantaina on kakkosasunnon mahdollinen kauppa,kaveri tuumas että pukkaa rahat tilille,on vain nähnyt kuvista.

Kyseessä on aika varma kauppa sen ostin 2012 elokuussa siitä saa niin kuin ostaessa kerroin 30% tuottoa mutta voi saada nyt lähes 40% ja on erittäin edullinen edelleen.

Saa nähdä,nyt on kiire realisoida mikäli meinaa,onneksi kohde on rannalla meinasin alunperin etten myy mutta kun myymisen makuun pääsee niin se myydään niin kaisa Liskikin tekee,tällä kertaa toimin itse ja välittäjät jää nuolemaan näppejään,kohde otti tulta alle tunnissa ja melkoisen varma ostaja on jo, samoin kun rahat.

Äänestä

On tässä nyt kyllä tehty ja tekeillä kauppaa ollut viime aikoina,viimeviikon maanantaina olin ostamassa autoa yksityiseltä ja samalla kun olin tekemässä kauppaa soitin kaverille joka kaipasi nelivetoautoa,otin soiton ja soitin että ostatko minulta auton kaveri tiesi auton,sanoi että ostaa.

Ostin siis auton ja möin samalla minuutilla entisen auton toiselle.

Huh huh kiirettä pitää aina silloin tällöin,kauppa käy tietyissä piireissä jokseenkin.

Varmistaakseni muille niin kaikki jotka kirjoitan eivät ole satuja vaan totta oikeasta elämästä havumetsien maasta.

Äänestä

Katsoinkin nyt etuovelta tuolta joensuun ja lähikulmilta kiinteisteistöjen hintapyyntöjä.

On huikeaa,ei saa kaupaksi,heti kun mennään yli sadan tuhannen,ei missään tapuksessa saa olla sadan yli,pihalla on hinnat.

Jotkut hullut näyttää tuolla pyytävän yli 200000e eli ihan poskellaan koko myynti,ne jää paikalleen ikiajoiksi,ihmisellä ei ole mitään rajaa ahneudessa.

Äänestä

Jotain ongelmia siinä firmassa on, kun pomo sai pikapotkut.

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/lemminkaisen toimitusjohtaja timo kohtamaelle potkut/201404666903

"Rakennusyhtiö Lemminkäisen mukaan Timo Kohtamäen ero tulee voimaan välittömästi."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laskualkoi kirjoitti:

Nyt se on virallista, hintalaskun 1. vaihe
460000 --> 395000
http://www.etuovi.com/kohde/983632

-14% ja tuosta jos vielä tinkii niin päädytään 20-25% pudotukseen

Alkuperäinen pyyntöhän on ollut järjetön, mahtaa naurattaa jo ostaneita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu