Musiikin kuuntelu

Music <3

Tää saattaa olla vähän hölmö aihe mut haluun kuulla teidän mielipiteitä.
Oon 15v tyttö ja mulla musiikki on aina ollut iso osa elämää hyvinä ja huonoina hetkinä ja usein jos on huono päivä tai ahdistaa niin laitan musaa soimaan ja se jotenkin aina rauhoittaa.
Mulla on tapana aina iltasin kun meen nukkumaan niin laittaa koneelta musiikkia ja kuunnella korvakuullokkeilla pop ja rock musaa koska ne on lähinnä mun sydäntä ja kuulostaa ehkä oudolta mut se jotenkin aina rauhottaa mua...Äiti ei täst kauheesti tykkää ja valittaa siit monesti aina vähäsen.
Mitä mieltä te ootte?

6

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanha äiti

      Minusta olisi todella outoa, jos 15-vuotias ei kuuntelisi musiikkia!!! Itse olin vasta 7-8 vuotias, kun aloin säännöllisesti kuuntelemaan radiosta musiikkiohjelmia ja osasin ulkoa hoilotella englanninkielisiä biisejä, vaikka sanoja en ymmärtänytkään. :D

      Onko sinun äitisi jotenkin erikoinen ihminen, kun valittaa musiikin kuuntelusta? Oma äitini kannusti kuuntelemaan musiikkia ja hän oli myös hyvä laulamaan. Tämän vuoksi osaan ulkoa vieläkin monia 50-60 -luvun iskelmiä, koska äiti lauloi aina kotitöitä tehdessään.

    • Ihmettelee hän?

      Onko äitisi hihhuliuskovainen?

    • Music <3

      Päivällä ku mä kuuntelen musiikkia niin se ei haittaa mut iltasi ku meen nukkumaan ja kuuntelen (mulla se rauhottaa ja nukahdan helpommin) niin siit se ei tykkää.

      • Ihmettelee hän?

        Nukutko sä sitten ne kuulokkeet päässä koko yön ja kone päällä? Aiheutuuko tästä mutsillesi vaivaa? Joutuuko laittaa ne musat pois, kun oot nukahtanut?


    • Music <3

      Joo. Mut yleensä menee niin et meen nukkuun vast niitten jälkeen ja sit aamulla laittaa musan poies ja ottaa ne kuulokkeet pois korvilta.

      • Ihmettelee hän?

        No sit ymmärrän, et äitisi ei tykkää. Ei taida olla kovin terveellistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4593
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3165
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2863
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      60
      2787
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2370
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2165
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      15
      1589
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      17
      1564
    9. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1504
    10. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1498
    Aihe