MISTÄ

Kertokaa minulle mistä johtuu,että kun perhe yrityksemme on toiminut 60 vuotta. Sen olemassa olonajan on varastettu meidän firmasta omaisuutta 10 000:n euron edestä ja saatu rikolliset kiinni on aina asialla olleet romanit ja näitä kertoja on 3 eri kertaa?
5407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet sitä mieltä sitten, että kaikki romanit ovat huijareita ja varkaita. No toivotaan, että romaneiden ja niin valkolaisen osalta perheyrityksesi saa olla tulevaisuudessa rauhassa rikoksista.

Äänestä
  • Hyvä mailmanmies,Toivottavasti nämä muutkin osaavat jottain puhua, kun vain sinä ja tämä romaani nainen!

    Äänestä

  • Mailman-miehelle kirjoitti:

    Hyvä mailmanmies,Toivottavasti nämä muutkin osaavat jottain puhua, kun vain sinä ja tämä romaani nainen!

    Kyllä tänne on ihan mukava saada muidenkin mielipiteitä , muitakin kuin tämän romani naisen ja minun . Ihan totta kaveri , kerros sinä vaikka , joku poro - juttu , kun kerran oot pohjosen miehiä .

    Äänestä

HYVIN OLET FIRMASI HOITANUT , KUN 60 VUOTTA OLETTE SITÄ PYÖRITTÄNEET VAIN 3:lla KIINNI OTOLLA . OIKEIN TÄYTYY ONNITELLA. VAI KOLME KERTAA ROMANIT OVAT OLLEET ASIALLA . EN TOSIAAN USKO , ETTÄ NÄILTÄ KYSEISILTÄ IHMISILTÄ LÖYSIT NONKIN MAINITTAVAN SALDON . MIKSI ET MAININNUT NIITÄ PÄÄ RIKOLLISIA , SIIS TEIKELÄISIÄ S I K S I KUN KAIKKI PAHA ON PAREMPI HEITTÄÄ ROMANIEN PIIKKIIN . KUULE SEURAAVAN KERRAN KUN ROMANIT TULEE OSTOKSILLE , NIIN KÄY KYYKKY ASENTOON LATTIALLE , NIIN HE KUNNIOTTAVAT SINUA . SAAT OLLA VARMA , ETTÄ MAKSU TULEE JOKA OSTOKSESTA.

Äänestä

kuule en mustalaiset käy teidän perhe yhtiössä vai pitäisikö sano että perse yhtiössä vaan te itse varastatte itseltänne ja yritätte laittaa syyt mustalaisen päällä että saisitte paremmin vakutuksesta rahat menetetyn tilalle eihän ne vakutus yhtiössä rupea tutkimaan mitään kun sanotte että mustalainen varasti nii jo tulee rahat että ei huomaakkaan että semppiä sinulle että saat taas rahat olethan saanutkin joka kerta kun olet ilmoittanut että mustalainen varasti taas sinulta se on vakutus petos mutta eise mitään mehän se veronmaksajat maksamme

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtuu kirjoitti:

Kertokaa minulle mistä johtuu,että kun perhe yrityksemme on toiminut 60 vuotta. Sen olemassa olonajan on varastettu meidän firmasta omaisuutta 10 000:n euron edestä ja saatu rikolliset kiinni on aina asialla olleet romanit ja näitä kertoja on 3 eri kertaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu