Mitä näet tummalle naiselle rakkauteen? Kotiasiat/ystävät? Tapasin ristiverisen miehen eilen illalla. Hänellä oli tänään sukulaisten tapaaminen kotonaan. Jäin miettimään hänen viimeisiä sanoja kun hän lähti luotani! Uskon että hän oli väärässä mutta mitä tarotit kertoo? Mitä meille on tulossa nyt koska toivon kaiken olevan ennallaan?
Smile 4
Kaksi yksinäistä
153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Aikaa on vierähtänyt siitä kun kyselit ja varmaan asioitakin on jo selvinnyt. En ole jaksanut täällä olla, kun oma elämä on ollu niin sanotusti ' vaiheessa.'
Mennyt
Täällä on ollut joku vaalea (blondi) nainen TAI sitten kypsä aikuinen, lämminsydäminen nainen. Joku on stressannut oikein urakalla ja tässä on aineelliset asiat, jotka oot ottanu vastaan sellaisina kun ne on ollut. Nyt kuitenkin on pitäny olla topakkanakin ja tarttua toimeen, etenkin kun jotakin auttamatta on tullut eteesi, joka pikkusen on aiheuttanu tyytymättömyyttäkin.
Nyt
Jokin eri paikkakunnalta, lepo aiemmista ponisteluista ja koti mitenkuinkin oikeinpäin. Tässä kuitenkin on joku vaikea asia, jolle kohtalonpyörä raksuttaa omaa aikaansa, vakauttaenkin, kunhan tajuat että tuo iso muutos joka on käsillä - vaatii viisautta ja kauaskatseisuutta onnistuakseen.
Tulee
kaikki onnistumisen edellytykset ovat omissa hyppysissäsi ja aika paljon sun ajatuksias jäytää kotiin/perheen perustamiseen liittyvät asiat, niissä haalit hartioilles ihan liikaa kannettavaa. Paljon pohdit itseksesi ja ihan viisasta onkin ottaa se järjen lamppu kätösiinsä ja kun täällä on vielä hallitsijan kortti, se edelleen korostaa sitä, että nyt ne jalat maahan, sillä jotakin on, jota sun on hirveen vaikea sulattaa TAI sit sun on vaikea nähdä tässä tilanteessa metsää puilta.
Kärsivällisyyttäsi pikkusen koetellaan, harmoniasikin saattaa olla näennäistä kun tulee jotakin joka yllättää sut täysin ja pikkusen joudut miettimään asioita uusiks. Täs on joku kilpailutilanne ja niitten myötä puhaltelevia muutosten tuulia.
Joku sinulle rakas ystävä, viestittelee sinulle jotain joka kysyy kyllä todella paljon tahdonvoimaa, etenkin kun jotakin paljastuu. Aurinko kuitenkin alkaa pilkistellä pilviverhojensa takaa.
Nyt on kyllä rivi, joka on mulle yhtä sekanen kun haminan kaupunki! Täällä on virkamiestä TAI erittäinkin tumma mies TAI ihminen jolla on kysyjään suuri valta, mut kuiteskin tässä kombinaatiossa on mukana ristiverinen nainenkin (sinä?) ja maailmalta kiirivät uutiset, joihin liittyy työ/opiskeluasioita ja niin ollen kaikenlaisia aineellisia asioita, mutta miksi se olisi sinulle niin kovin ravistelevaa? Tässä myös halutaan sanoa, että salama lyö kaikkiin totuttuihin tapoihin ja pistää ne uusiks...
Tilanne on haastava ja minkäs teet kun joku vaalea nainen ja ristiverinen aikuinen mies, johon luotit - kuulet näistä jonkun uutisen joka herättää toiveesi henkiin.
Kuun valossa elävät unet ja intuitiot. ja näihin intuitioihisi kuuluu myös joku nainen, jonka suhteen onnistuaksesi, se vaatii sinulta aika paljon rohkeutta. Ahdistaa ja on levotonta, mutta lopulta tapahtuu oikeus.
Jotakin tulee täysin puskista, joka liittyy harvemmin tavattuun ystävääsi. Tuomion kortti, eli homma on klaari.Tämä voi myös tarkoittaa sitä, että joudut vastuuseen aiemmin tekemistäsi asioista ja kun tässä on myös eron/eroon pääsemisen kortti - vaalea aikuinen mies viestittelee jotain tähän liittyen.
Sulle ehdotellaan ties mitä, mutta varo selkäänpuukottajia. Jokin jo kauan jatkunut juttu valmistuu hyvin ja tuo sinulle myös paljon iloa ja mitä tulee tulevaisuuden suunnitelmiisi, onnesi on ylitsevuotavaista, on siinä myös omat riitansakin.
Jokin viesti tulossa asiassa, jossa olet kokenut olevasi pikkusen outsider/yksinäinen ja tässä on blondi aikuinen mies ja kovasti menestystäkin tässä. Saat olla ylpeä siitä mitä olet jo saavuttanut ja tämä uusi mahdollisuutesikin tuo sinulle silkkaa hyvää ja keveää oloa tämän miehen kanssa