...

Joka aamu puen
rillit, kellon
vaatteet

ja ikävän
tuo venynyt
virttynyt nuttu

tule kevät
kiirehdi tänne jo kesä

pue minut rakkaudella
kukalliseen kesämekkoon
tee se
korolla

https://www.youtube.com/watch?v=NNz_j-TUHPQ
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huoh, huoh, huoh...mitä muutakaan voi. Kaunis runo ja tuo biisi...kaunis, mutta niin surullinen. Odottavan aika on todellakin pitkä.

Kaikki kaunis herkistää... Kevättäkö on syyttäminen siitä, että kaiken kokee niin extraintensiivisesti...hmmm..

Kiitos

Äänestä
  • Aloittaja

    Moi Ichku!

    Tämä kirjoittamattomuus ruostuttaa, pakko oli jotain kuitenkin kirjoittaa pahimpaan ikävään.

    Kiitos sulle :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_93225 kirjoitti:

Joka aamu puen
rillit, kellon
vaatteet

ja ikävän
tuo venynyt
virttynyt nuttu

tule kevät
kiirehdi tänne jo kesä

pue minut rakkaudella
kukalliseen kesämekkoon
tee se
korolla

https://www.youtube.com/watch?v=NNz_j-TUHPQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu