Onks täällä kukaan vielä lentänyt tänä vuonna tonne Gazipasan kentälle? Olisin utelias kuulemaan kuinka siellä kaikki sujuu, esim. pitääkö kauan odotella laukkuja,passin tarkastukset ym. onko kovinkin hidasta toimintaa?
Gazipasa2014
alanya1
2325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ole tänä vuonna lentänyt, enkä matkatavararumbaa kokenut, kun viime kesänä menin vain käsimatkatavaroilla Turkin sisäisellä lennolla. Mutta koska se on pieni kenttä ja hoitavat aina vain yhden koneen kerralla, niin suhteellisen nopeasti se ymmärtääkseni hoituu.
Lennot Hki-Gazipasa aloitetaan 31.5.14.
Varasin juuri matkan kyseiselle lennolle. Voin tulla tänne sit kertomaan kokemuksistani. Tiedoksi kiinnostuneille; lento 31.5 Helsingistä suoraan Gazipasaan maksoi 380e (edestakaisin 2 viikkoa). Sama matka-aika Aurinkomatkoilla (mikä halvin lentoyhtiö ko.matkalle) Hki-ANTALYA olisi maksanut 310e.
Historiallista menoa siis-ku vihdoinkin saatiin tuo lentoyhteys!