Tarvitseto lastenhoitajaa TAMPEREELLA? :)

lastenhoitajatre

Hei !

Olen 20 v luotettava, lapsia rakastava nuori nainen Seinäjoelta, nykyään Tampereella 4kk asunut. Jos haluat järjestää lapsellesi/lapsillesi päivähoidon palkkaamalla hoitajan teille kotiin, niin otan työn erittäin mielelläni vastaan. Tai jos tarvitset lyhyempiaikaista lastenhoitoapua menojesi ajaksi.

Tässä työkokemukseni lasten kanssa:

Päiväkotiharjoittelija Kärjen päiväkodissa 6 kk ajan (10/2011-4/2012)
Työtodistuksessa käytös kiitettävä, työtaito kiitettävä, ahkeruus kiitettävä, yhteistyö kiitettävä.

Päiväkotiharjoittelija Tenavakodissa 6 kk ajan (6/2012-11/2012)

Harjoittelija Törnävän ala-asteen iltapäiväkerhossa 3 kk ajan (3/2013-5/2013)

Päiväkotiharjoittelija Katajalaakson päiväkodissa 2kk ajan (10/2013-12/2013)

Olen lasten kanssa sosiaalinen ja kuuntelen heitä, lempeä mutta rajoista kiinni pitävä. Tykkään olla mukana lasten leikeissä, peleissä ja askarteluissa. Olen tottunut auttamaan ja hoitamaan lapsia kaikissa päivän toimissa. Lapsen iällä tai lasten määrällä ei ole väliä, sillä olen ollut isoissa ja eri ikäisten lasten ryhmissä päiväkodissa työskennellessäni, mutta eniten minulla on kokemusta 5-7 vuotiaista. Voin myös huolehtia ruuan laitosta, koska olen aiemmin opiskellut yli vuoden kokkialaa, ja pienimuotoisten kotitöiden tekeminen onnistuu myös. Lemmikit eivät haittaa, sillä pidän eläimistä.

Tähän mennessä olen ollut lastenhoitajana kahdessa eri perheessä.
Toisessa perheessä on 5 ja 7 vuotiaat lapset, ja toisessa viisi 1-7 vuotiasta lasta. Heitä on ollut erittäin mukava hoitaa ja ottaisin mielelläni lisää lastenhoito työtä.

Jos kiinnostuit soita numeroon 0400566877

Minttu Mäkelä

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minttumäkelä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe