...nimittäin huushollin lämmitys.
Ei ollut tänä syksynä vielä eiliseen mennessä tarvinnut lämmitellä, mutta illalla täytyi minunkin jo etsiä pyjaman housut jalkaani, kun oli jotenkin niin holotna olo ;).
No, helppoahan se minulla on, tuo lämmitys nimittäin, kun ei tarvitse kuin nappia painaa :).
Puhuivat uutisissa taas jotain öljyn hinnan noususta, vai kuulinko ihan omiani ? (Toisaalta taas olin jostain lukevinani, että ne taistelut siellä Nigeriassa, jotka ovat öljyn hintaa nostaneet, on luvattu keskeyttää. Tiedä sitten häntä ?)
Kuinkahan se taas vaikuttaa näihin meidän öljyn hintoihin ?
Siitä huolimatta nyt on oikein viimeisen päälle hieno syysaamu. Aurinko paistaa, eikä taivaalla näy pilvenhattaraakaan.
Ruskakin pukkaa jo loistamaan oikein iloisesti.
Hyvää viikonlopun alkua kaikille :DD !
Niin se sitten alkoi....
3
472
Vastaukset
No joo saa öljyn hinnat nousta liiteri on pullollaan puita,ajatteles paljonko menee öljyä päivässä savuna ilmaan on varmaan aika määrä?Ja siin meni sit mies 50 näköjään nikkineen metsään
- Sumppi-Ruusa
...joku ehtinyt kähmimään ?
Voi, voi, nyt täytyy alkaa uudelleen "tutustumaan" immeisiin, kun nikit on vaihtunut jo ainakin kolmella tämän päivän aikana.
Mää asustelen rivitalossa ja olen ollut jo pitkään sitä mieltä, että uusiin rivareihinkin pitäisi olla pakko rakentaa varaava takka tmv. puulämmityssysteemi.
Sehän olisi jokaisen oma asia käyttäisikö sitä. Sumppi-Ruusa kirjoitti:
...joku ehtinyt kähmimään ?
Voi, voi, nyt täytyy alkaa uudelleen "tutustumaan" immeisiin, kun nikit on vaihtunut jo ainakin kolmella tämän päivän aikana.
Mää asustelen rivitalossa ja olen ollut jo pitkään sitä mieltä, että uusiin rivareihinkin pitäisi olla pakko rakentaa varaava takka tmv. puulämmityssysteemi.
Sehän olisi jokaisen oma asia käyttäisikö sitä.Jos ei kirjaudu sisään,voi laitella vaikka feikitkin peliin,toi takka homma olis titenkin jees,mut sitten olisi tietenkin puiden säilytys tilat oltava,no emidän lapset sattaa sen nähdäkin,että palataan ajassa taaksepäin,lämpö on aivan erilaista takassa kuin patterissa,tai lattiassa,ja jos sattuu sähköt katkeamaan niin eipähän ainakaan palelisi,no tuli mieleen speden sketsi naisen logikasta,että mitäs ydinvoimaloilla tehdään sähköähän tulee kun laittaa pistokkeen seinään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al982427Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/301899Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1301650- 1101430
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden191320- 1331224
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka136956"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48928Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80896Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29857