onko tykkimäki hyvä paikka. haluiaisin tietää koska olen suunnitellut kesäretkeä perheeni kanssa tykkimäkeen. millainen paikka tykkimäki on perheen pienimille.
Vastaukset 6
- Tykkää mäest
Kiva juuri niille pienimmille. Teineille ehkä ei niin cool.
- moi2
ei kannata mennä, ei siellä voi muuta kun itkeä tylsyydestä :(
- Käyty monesti
Tämän päivän eli pitkäperjantain Hesarissa on juuri parahiksi juttu Tykkimäen uudesta 6,5 milj. vesipuistosta eli teillä voi olla ongelmia saada perheen pienimmät sieltä pois, hupia on luvassa.
- kotkantyttölöi
Tykkimäellä ei tarvitse jonottaa niin kauan kuin isoimmissa huvipuistoissa. Perheen pienimmille oiva paikka ja koululaisille. Teineille ei montaa kivaa paikkaa, minne mennä. Vesipuiston avaaminen tuo plussaa, joten kauniina päivänä voi olla vilskettä. Ruoka ei ole ollut hääppöistä ja hinta vähän halvempi kuin Lintsillä ja Särkänniemessä. Tämän vuotisia hintoja en ole vielä katsellut. Meillä 13 v hinkuu menoa sinne ja sanoo äiti sä voit mennä vesipuistoon. Pidän uimisesta.
- hjzx
Sen verran valaisen että kannattaa olla tarkka kun tiedustelee mihin laitteisiin pääsee alle 90cm (ilmainen) mutta vaatii maksavan aikuisen mukaan, ja sitten on niitä joihin yli 140cm ei pääse, eli aikuinen. Mutta taas 120-140cm maksavan kanssa pääsee.
Ja sitten se että 100cm tarvitsee aikuisen/15v. joihinkin laitteisiin. Meidän seitsemän henkinen perhe koki tänään suuren pettymyksen; sadetta uhmaten lähdettiin, siis tietoisesti että päivä ei ole aurinkoinen, mutta se että henk.kunta lipunmyynnissä ei kerro mitkä laitteet eivät.ole.käytössä tai liiku sateella. Muksut sai ravata samat laitteet tylsistymiseen saakka :(
6* 30€ ja 1* 24€ = paljon euroja jotka valui tyhjään. - joo jaa
Oon ollu siellä kivaa Ny oli en tiiä muitten makuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 168996
- 86790
- 58782
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46643
- 62589
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71566Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559- 28555
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35555