Yöelämä

Missäs hämeenlinnan yöelämä on parhaimmillaan? Tulossa lätkäturnaukseen ensi viikonloppuna ja pitää suunnitella vähän etukäteen.
3229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suurravintola Vinkalo, Hämeentie

Äänestä

Vinkaloon nyt ei ainakaan, onhan se enemmänkin "räkälä"

Riippuu vähän minkäikäinen porukka teitä on tulossa?

Alebaari torin laidassa on "teinipaikka" ja usein myös täynnä.
Iskelmäbaari nimensä mukaisesti iskelmään painottuva ravintola, jossa kyllä usein todella surkea meininki ja kallis sisäänpääsy ainakin asiakkaiden kommenttien perusteella.

Sibeliuksenkadun mäessä Sirkuksessa olis lauantaina Kaija Koo, mutta suolainen lippu 18 egee.

Siitä vähän alkua. P.S Google mapsista löytyy kaikki HML keskustan baarit ja pubit.

Äänestä

Kaikki lätkäasiantuntijat istuu birgerissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


malkin1 kirjoitti:

Missäs hämeenlinnan yöelämä on parhaimmillaan? Tulossa lätkäturnaukseen ensi viikonloppuna ja pitää suunnitella vähän etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu