2 ovulaatiota??

valkosipulisose

Oon ruvennut tuntemaan ovulaationi e- pillereiden lopettamisen jälkeen, käytin niitä siis yli 5 vuotta..

Noin 2 viikkoa sitten minulla oli melko varmasti taas ovulaatio, rupesi kesken työpäivän vasemmalle puolelle alavatsaa sattumaan niin pahasti että jouduin kesken lähtemään kotiin.
Seuraavana aamuna huomasin että rinnat alkoivat aristamaan ja nännit nöpötti jatkuvasti( eivät tätä tee normaali tilassaan)
Noin viikko jälkeen päin tuli tuhruvuotoa ja rinnat alkoivat pikkuhiljaa palautua ennalleen... Ala vatsaa on kyllä nippaillut vähän koko aika aina välillä ihan molemmin puolin.. Lämmöt mulla on vähän heitellyt 36 molemmin puolin, normaali lämpöni on 35,7-35,9.

Kunnes taas tässä pari päivää sitten tissit rupesi turpoamaan taas ja nyt ne ovat ihan pulleat, mieskin tokaisi aamulla että ihan kuin olisin käynyt yöllä silikonit laittamassa kun oli niin pinkeät : D

Aikaa tässä on siis kulunut se 2 viikkoa suunilleen, raskaana en usko olevani.

Onko mahdollista että mulle tuli nyt 2 ovulaatiota peräjälkeen?

4

217

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14+16

      Vai olisitko sittenkin vaan raskaana?

      Ovisoireet 2 viikkoa sitten, viikko sen jälkeen tuhruvuotoa (kiinnittymisvuoto?) ja nyt taas tuntemuksia rinnoissa. Mun mielestä noi on jo aika vahvoja raskausmerkkejä, ainakin itselläni juuri rinnat alkoi käyttytymään omituisesti ku plussan tein. :D

      Mutta toki voi olla syynä joku ihan muukin hormonihäikkämys. Mie kyllä sinuna tekisin sen testin (tai odottaisin menkkojen oletettuun alkamispäivään ja sen yli ja sitten testi).

      Ovulaatiota ei kuitenkaan voi tulla näin pitkän ajan jälkeen peräkkäin, jos ovulaatio tapahtuu kahdesti samassa kierrossa niin toisen munasolun irtoaminen tapahtuu ihan korkeintaan pari päivää edellisen jälkeen. Tietty on mahdollista, että esim. kaksi viikkoa sitten ovista ei tapahtunutkaan, koska se estyi syystä tai toisesta ja tapahtuukin vasta nyt.

    • Jatka leikkejä

      Toivottavasti ei.

    • turbotissit

      Mulla tulee turbotissit muutama päivä - viikko ennen kuukautisten alkua.

      • Hyi hlvata

        Hyi vitttu, voin kuvitella..navassa roikkuu sunki tissit..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1789
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      113
      831
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      621
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe