Kiinnostaisi tietää että kuinka hyvin sieltä saa töitä jos englannin kieli on vähintäänkin yhtä hyvä kuin suomi?
Entä miten löytää talo vuokralle? Huoneistoja on vaikka kuinka mutta taloja ei niinkään.
Bulgariaan muutto
1
191
Vastaukset
- anonymous1
Milaista työtä etsit? Kesäisin löytyy tosi paljon töitä turisti kohteista esim.Sunny Beach. Tunnen myös henkilön joka koko vuoden on töissä Bulgariassa (sofiassa) puhelin asiakaspalvelussa, ja vastaa soittoihin jotka tulevat suomesta.
-TELUS International Europe (formerly CallPoint powered by TELUS) is a multilingual contact center and BPO (business process outsourcing) provider, delivering high quality services since 2004.
Kulttuuri on tosi erillainen, ja asiat eivät suju niin helposti kuin Suomessa. Usein saa juosta edestakaisin konttoreista kunnes asiakirjat saa kuntoon. Kannatta olla joku joka hoitaa asiat sinun puolesta. Esim. työnanataja voisi ehkä auttaa.
Asuminen on tosi halpaa ja ruoka tosi halpaa. Ja kesäisin kannattaa suunnata rantaa kohtin :) Kaunis maa ja kiva turisti kohde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721445
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17583Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577