Elikkä, kuka muu kuin minä on tututstunut Juha Vuorisen tuotantoon? Mitä pidätte uusimmasta Raskausarpia- teoksesta?
kymysys
wallu87
6738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tekstiä, sanoisin..
Juoppohullun päiväkirja osa 1 oli aivan järkyttävän hauska, toka osakin vielä menetteli, mutta uusimmassa ollaan jo vähän hakoteillä. Mä en tykkää ollenkaan siitä, että kirjan aiheet ovat alkaneet liikkumaan niin vakavissa jutuissa, kuten pettämisissä, perheen perustamisessa jne. eikä niissä enää oo sellasta kunnon peruskoheltamista.
Odotan kauhulla neljättä osaa.
Btw, se Sirpa siinä kirjassa on ihan kamala ämmä, jatkuvasti määräilemässä. :D
Joo, 1 osa oli tosiaankin paras :). Mitkäköhän jutut niissä on tosia sillä niihinhän on liitetty tavallaan vähän faktaa ja fiktiota ;)
sanoi jossain haastattelussa että aika suuri osa on tositapahtumia, joita se on jopa joutunut vähän siistimään jotta niistä tulisi painokelpoisia :D
mutta en tiedä onko kirjojen kaikki perhesuhteet tms. totta, Vuorinen sanoi katuvansa sitä että antoi päähenkilölle saman etunimen kuin itsellään koska nyt ihmiset sotkee asioita kuvittelemalla oikeasta Juha Vuorisesta mitä sattuu.
Toisaalta, saattaahan kirjan tapahtumat olla aivan täyttä tottakin :D (toivottavasti ei kuitenkaan...)
No huh huh, jos on tosipohjaisia juttuja ;). Minkähänlaisia ne originellit jutut olisivat ;D
en tosiaan halua tietää :D