Siihen loppu meijjän torpasta kiinteäyhteys. Saunalahti kyykyttää syrjässä asuvia.
Jutun juoni on tässä, eilen tapahtui vaihto ja samalla loppu yhteys, Telekarelia levittelee käsiään ja Saunalahesta pahoittelevat tapahtunutta.
Taas joutu pätkivän mokkulan varaan.
ainiin tiedoksi Saunalahen hinnastossa ei ole tuota hintaan millä vanhat telekarelian liittymät siirtyvät, siis Saunalahti ottaa vajaan kympin ylimääräistä vanhoilta telekarelian asikkailta kuukauvessa joten olkaa tarkkana.
Telekareliasta Saunalahteen
3
145
Vastaukset
- Toimii toimii
En ymmärrä, eikös nämä kaikki Telekarelian nettiliittymät menneetkään TNNetin hoteisiin. Meillä Kontiolahdessa Telekarelian liittymä siirtyi TNNetille ja nopeus nousi 5/1:stä 12/3:een, hinta putosi 5 Euroa, joten täytyy olla tyytyväinen. Sähköposti näkyi muuttuvan Saunalahdelle osoitteen pysyessä samana, mutta se kai loppuu kokonaan syksyllä, eipä sinänsä olen lopettanut kyseisen sähköpostin käytön ja samoin poistin kotisivut.
- ............
Ei kai kukaan mitään maksa liittymän siirrosta, jos se on yrityskaupan seurauksena tapahtunut. Itseltänikin yritettiin tätä laskuttaa, mutta kieltäydyin maksamasta ja lasku korjattiin.
Jos alkuperäisellä kirjoittajalla ei netti toimi Telekarelia -> Saunalahti -siirron jälkeen, on modeemin asetuksissa tai jossain muussa vikaa!
Asian selvittämiseksi suosittelen että hyppät tuonne meidän Palstamme puolelle, osoitteeseen http://palsta.saunalahti.fi, ja lähestyt vaikka moderaattoreita yksityisviestillä, niin tutkitaan missä vika!
- Mikko / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136985Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084752L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa564000TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133354Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6962085Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2391450- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581338Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521287Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982