Tuleekohan mariskoolien arvo koskaan nousemaan. Noita on kertynyt hyllyyni parisenkymmentä ja joskus kirppareilla myydään edullisesti. Kannattaakohan ostaa enään?
Mariskooli
nip2645sukka
4
337
Vastaukset
- juulis
Itsekin sitä olen miettinyt, olen sitä mieltä ettei arvo varmaan nouse koska niitä on jokapaikat pullollaan ja lisää tulle jatkuvasti. En osta enään yhtään .
- Mari ja Muumi
NOUSEMAAN!
Ne ovat niin yliarvostettuja kuin ikinä mikään.
Eihän mallikaan ole Marimekon, vaan se periytyy jalalliseen puristelasiin, jollaisia oli kidesokeriastiana joka kyökissä ennen sotia. - 3+7
Ei nouse, eikä kannata ostaa. Kaikilla halukkailla on jo marskoolinsa
- yyääk
Minä en ole koskaan ymmärtänyt mariskoolin suosiota,, rumia, halvan näköisiä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617