Paljonko maksaa undulaatti+tarvikkeet?

undua hankkimassa

No tossahan se kysymys tuli eli paljonko maksaa undulaatti tarvikkeet(häkki mukaanluettuana)Eläinkaupasta ois tarkoitus ostaa.Hinnat voivat vaihdella eri eläinkaupoissa, mutta laittakaa paljonko ootte ite joutunut maksamaan näistä. Littakaa loppuun viellä, että mikä oli eläinkaupan nimi ja missä se sijaitsee. :)

4

4473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • úndulaatti

      Ostin undulaatin ja sen tarvikkeet 10 € kaverilta eli en tiedä eläinkaupan hintoja. :(

      • Anonyymi

        se undulaatti varmaan kuoli ku ne tarvitsevat kummpanin


    • -N-

      Neitokakadun ostin 7vuotta sitten, hintaa en muista tarkalleen, mutta lintu oli n. 500mk ja häkki samaa luokkaa, ehkä enemmän. Seinäjoen Koralli, joka tosiaan ei enää ole niinkuin silloin.

      • LuNa

        itselläni on 3 undua(eivät samassa häkissä , teen niille kaappihäkin ja otan yhden lisää) Imatran CALAMARISSA maksoi 1 undu 29e , häkit vaihtelevät koon mukaan , ja siitä onko niissä tavaroita, mutta h. vaihtelee 50-120e välillä. =)
        tikkaat , keinut, pallot ym. lelut ja ruoka ja juomakupiot ovat yht.30e

        eli yht. hinta eskim. n.150e


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      159
      10195
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      52
      2760
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      76
      2475
    4. 84
      2308
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2056
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1878
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      41
      1342
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1285
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1187
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      863
    Aihe