SunConnect Side Resort. kokemuksia?

Matkakuume*

Yllämainitusta hotellista on kaksio varattu tulevalla lomallamme. Onko jollain kokemuksia tuosta? Onko siisti? hyvät aamiaiset?
Tallelokeroa ei mainittu hotellitiedoissa, mutta kai sellainen jokaisessa huoneistossa nykyajan hotellissa on...?

3

694

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ok :-)

      Hyvä hotelli. Siisti, altaan vesi todella lämmintä, hyvät aamiaiset, ystävällinen henkilökunta, nettiyhteydet toimivat hyvin, tallelokero lisämaksusta (pieni, esim. iPad ei mahdu), paljon lapsiperheitä. Ehkä menemme toistekin ko. hotelliin.

    • ellinoora83

      MOI!
      varasin kanssa huoneen kyseisestä hotellista ja huone olisi
      kaksio maan tasolla parveke.onko kokemuksia onko se parvekkeellinen vai terassi?
      mahtaakohan olla altaan suuntaan....vai kannattaako ottaa ennemmin kaksio uima-altaan suuntaan.tietäviltä otetaan infoo vastaan.kiitos...

    • Olivia :)

      Hei!

      Itse ennen lomaani yritin surffailla nettiä läpi, josko löytyisi kyseisestä hotellista jotain tietoja, mutta enpä löytänyt paljoakaan juttua. Joten nyt lomalta tulleena voisin itse kertoa kokemuksia, jos edes jollekkin olisi iloa siitä :)

      SunConnect Side Resort on paikallisesti vain Side Resort.
      Viikon lomamme onnistui loistavasti kyseisessä hotellissa. Huoneemme oli todella kaunis, ja tyylikkäästi sisustettu. Siivooja-nainen oli todella sydämellinen ja ystävällinen.

      Ruuat hotellissa oli hyvät, vaikka viikon toki samoja ruokia syödessä kaipaa vielä enemmän monipuolisuutta. Mutta ei silti paljoa valittamista, aina kuitenkin maistui ja sai mahan täyteen!

      Henkilökunta oli todella ihanaa ja ystävällistä! He sydämellisellä kohtelullaan sai kruunattua meidän lomamme :)

      Paljon oli joka päivä mahdollisuus aktiviteetteihin, kuten vesipalloa, lentopalloa, jalkapalloa, jumppaa yms.. Hyvin lapsiystävällinen hotelli! Lasten allas osittain varjotettu, kuten leikkipaikatkin.

      Ison altaan vesi oli todella lämmintä näin elokuussa. Kokeilimme myös itäistä rantaa, jonne bussi vei ilmaiseksi joka päivä. Kuljetus sinnekin moitteeton :)

      Matkaa hotellilta vanhaan kaupunkiin oli hieman. Liian pitkä se ei mielestämme ollut, joten kävellenkin siellä kävimme muutamia kertoja. Useimmiten ajoimme sinne taksilla. Taksipysäkki oli Side Resortin vieressä, joten sieltä oli hyvin helppoa kulkea taksilla! Vanhaan kaupunkiin taksimatka maksoi 15 liiraa.

      Yleisesti Turkista ja Sidestä:

      Side oli ihana paikka, joka ei ollut liian rauhaton. Ihmiset vilpittömiä ja ystävällisiä. Sidessä ollessa siellä näkyi selvästi sääntö, joka on tullut hiljattain(?) Sideen: Kauppiaat eivät saa häiritä liikaa. Näin ollen ei tapahtunut ollenkaan suoranaista repimistä kauppoihin ja ravintoloihin, ja jättivät rauhaan jos ei näyttänyt kiinnostavan tippaakaan.

      Turkki tunnetaan maana, jossa turisteja vedätetään sata-nolla. Meidän reissullamme tätä ei tapahtunut ollenkaan missään muodossa :) Takseillakin oli yleisiin paikkoihin kiinteät hinnat, joten taksimatkaaminen onnistui todella helposti! Dolmusta ei tullut testattua ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      199
      14057
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      49
      4968
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      66
      4545
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      226
      3765
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      106
      3552
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      116
      3480
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      75
      2064
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1405
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1151
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      297
      1112
    Aihe