Pari vuotta sitten maalautin vm.-08 golfin ovet ja etulokarit maahantuojan piikiin, oli pellit taipuneet ovista jäänmuodostuksen takia. No nyt olis takaluukku ruosteessa vw-merkin ympäriltä ja luukun alareunasta. Täytyy sanoa että ei voi luottaa volkkariin edes korin galvanoinnissa. Tämä kuuluu olevan näissä tyyppivika. Eipä auta kuin ruveta laatimaan runoa jolla saan ruostekohdat taas kuntoon. Autoa ei huvita pestäkkään, ettei ruosteet paistais muiden silmiin, Eipä ole kyllä enään mitään motivaatiotakaan kiillottaa, kun aina vaan porsii jostain muualta, kun yhden paikan saa korjattua. Tekniikkapuoli on sitten toinen murhe, mutta siitä ei ole kai mitään uutta kerrottavaa kenellekkään. Ei käy elämä yksitoikkoiseksi ainakaan auton takia.
Tyyppivika
Nykii&ruostuu&rahise
5360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko se perkeleen tojo-myyjä ruostuttanut sunkin golffin. Se myyjä on kyllä syypää kaikkiin volkkarin ongelmiin, joista ei kyllä julkisesti saisi puhua, hys,hys.
Teron aloitus ja Teron kommentit, hienoa, eikö siellä hallissa käy enään kukaan kyselemässä kauppoja? Kaikki loisivat vain huoltotiskillä takaisinkutsuilla ja jatkuvilla öljynvaihdoilla.
Myy dsg tsi Golfisi vaan heti pois, vuoden päästä se ei kiinnosta ketään etkä saa siitä mitään. Sanoi automyyjä...
Vai nykii vikavaagen ei muuta kuin uutta elektroniikkaa pellin alle ja on halpaa
Das romu