DNA Miten!?

Miten saisin DNA liittymääni GPRS asetukset että pystysin lataan soittoääniä ja ym.... Kokeilin jo tuolta Omasta Dna:sta tuli vain sellanen viesti että vain liittymän omistaja voi lisätä haluamasi palvelun tai vastaavaa. Siis miten saan GPRS yhteyden toimimaan DNA liittymässä?

Nyt vinkkejä ja vikkelään!
4557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vähän miettiä ja pyytää LIITTYMÄN OMISTAJAA soittamaan asiakaspalveluun ja tilaamaan ko. palvelun ;) Ei se ole sen vaikeampaa...

Äänestä

Itsekin DNA aikoinani kohtasin saman ongelma. Muutaman kerran yhteyksien uudelleen asentamisen ja paaluuviestinä tulleen valituksen, että vain liittymän omistaja voi tilata palvelun, katsoin yksinkertaisemmaksi vaihtaa koko liittymää. GPRS toimi lähes moitteettomasti 9 kuukautta, mutta sitten se vaan loppu, eikä enää saanut tilattua. Se on taas tätä DNA-laatua. Päivääkään en ole liittymänvaihtoa katunut.

Äänestä
  • Aina kun vaivaa jokin asia liittymissä ja palveluissa ,niin asiakaspalvelussa me olemme aina valmiita auttamaan.Eli soitto vaan asiakaspalveluun.

    Äänestä

  • kysymyksiä kirjoitti:

    Aina kun vaivaa jokin asia liittymissä ja palveluissa ,niin asiakaspalvelussa me olemme aina valmiita auttamaan.Eli soitto vaan asiakaspalveluun.

    Olisi se vaan kovasti kivempaa jos operaattori pitäisi hommat ihan oma-aloitteisesti kunnossa, ettei jokaisen asian takia tarvitsisi aspaan soittaa. Antaa aika mielenkiintoisen mielikuvan dna:n aspan tasosta, jos sitäKIN täytyy täällä käydä erikseen mainostamassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kännykän räplääjä kirjoitti:

Miten saisin DNA liittymääni GPRS asetukset että pystysin lataan soittoääniä ja ym.... Kokeilin jo tuolta Omasta Dna:sta tuli vain sellanen viesti että vain liittymän omistaja voi lisätä haluamasi palvelun tai vastaavaa. Siis miten saan GPRS yhteyden toimimaan DNA liittymässä?

Nyt vinkkejä ja vikkelään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu