On tullu kerran käytyä ja voin vakuuttaa - todella ikävystyttävä tunnelma. Ei juuri laulua. Tai kuten eräs journalisti oli todennut - eniten ääntä tulee katsomosta tauolla kun ihmiset avaavat paperiin käärityt ottelueväänsä.
Barcelona Nou Camp on ikävystyttävä paikka
5
1028
Vastaukset
- Ifolor
Yllättävää. Tai no toisaalta, useinhan paras meno on tietysti alasarjamatseissa. http://vihjepalvelu.com/vakiovihje-kierrokselle-19/
- Kommentatori
Saksassa on menoa, mutta niin myös Sevillassa: http://vihjepalvelu.com/la-liga-sevillan-ihme-osa-3/
- El culé
Totta turiset!
Muutaman kerran on tullut matseja käytyä katsomassa Camp Noulla ja tunnelma on tosiaan aika latistunut. Johtunee siitä, että suurin osa katsojista on ns. turisteja eikä osaa "tosi kannattajien" (ultras) biisien sanoja ja kannatushuutoja.
Espanyolin matseissa on paljon parempi mäykkä, vaikka katsojian on paljon vähemmän. Olen itse ollut katsomassa muutamaa matsia camp noulla ja yhden derbyn espanyolin kotikentällä barcaa vastaan ja kylä oli kaikissa hyvä tunnelma. Espanyol- Barca matsissa tuli kunnon rähinää ja Stadionin ympärillä vilisi silloin poliiseja ja rauhan turvaajia.
- Satunnaismatkaaja
Noissa Espanyol matseissa tosiaan hivenen enemmän säpinää,
allekirjoittaneella kaupan 1 lippu su 7.12 Barca-Espanyol otteluun, jos ketään kiinnostaa niin bacon(at)netti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043