On tullu kerran käytyä ja voin vakuuttaa - todella ikävystyttävä tunnelma. Ei juuri laulua. Tai kuten eräs journalisti oli todennut - eniten ääntä tulee katsomosta tauolla kun ihmiset avaavat paperiin käärityt ottelueväänsä.
Barcelona Nou Camp on ikävystyttävä paikka
5
1075
Vastaukset
- Ifolor
Yllättävää. Tai no toisaalta, useinhan paras meno on tietysti alasarjamatseissa. http://vihjepalvelu.com/vakiovihje-kierrokselle-19/
- Kommentatori
Saksassa on menoa, mutta niin myös Sevillassa: http://vihjepalvelu.com/la-liga-sevillan-ihme-osa-3/
- El culé
Totta turiset!
Muutaman kerran on tullut matseja käytyä katsomassa Camp Noulla ja tunnelma on tosiaan aika latistunut. Johtunee siitä, että suurin osa katsojista on ns. turisteja eikä osaa "tosi kannattajien" (ultras) biisien sanoja ja kannatushuutoja.
Espanyolin matseissa on paljon parempi mäykkä, vaikka katsojian on paljon vähemmän. Olen itse ollut katsomassa muutamaa matsia camp noulla ja yhden derbyn espanyolin kotikentällä barcaa vastaan ja kylä oli kaikissa hyvä tunnelma. Espanyol- Barca matsissa tuli kunnon rähinää ja Stadionin ympärillä vilisi silloin poliiseja ja rauhan turvaajia.
- Satunnaismatkaaja
Noissa Espanyol matseissa tosiaan hivenen enemmän säpinää,
allekirjoittaneella kaupan 1 lippu su 7.12 Barca-Espanyol otteluun, jos ketään kiinnostaa niin bacon(at)netti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699882IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3167077Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?831842Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1061494Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61461- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751119Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47926Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24790MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752