Undulaatti+tarvikkeet

'''''saana'''''

Tää ei taida kuulua tänne, mutta mä kysy nyt sitten täälä tän kysymyksen: Paljonko maksaa undu muut tarvikkeet???Aion ostaa eläinkaupasta. Laittakaa mielellänne seuraavasti:
1. Lintu
2. Häkki
3. muut tarvikkeet
Nuin EI ole pakko laittaa. Tahtoisin tietää häkin-,linnun-ja tarvikkeiden hinnan erikseen. Voi laittaa myös koko summan. Laittakaa siis paljon olette joutuneet maksamaan.



Pikpikavastauksia

1

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -N-

      Moi!
      Undulaatti maksaa 30:€urosta ylöspäin, voit kyllä löytää halvemmallakin. Kuitenkin suosittelisin ostamaan 2 undulaattia, joten hinnaksi tulee 60-100e [toki halvemmallakin löytää]
      2. Oikean kokoinen häkki on 100:€urosta ylöspäin. Sattumalla voi toki löytää halvemmallakin, mutte eläinkaupoissa oikenkokoisilla häkeillä on hintansa. Itsetehtynä saisi suuren ja mahd. halvemman.

      3. Tarvikkeet. Ensinnäkin ruoka:
      siemenet: Minun ostamastani paikasta olen joskus muinoin ostanut 3kg 9e, mutta nyt on ollut jo vuoden pelletti-ravinto, jota suosittelisin muillekkin, jolloin ostan vähän päälle kilon pusseja n. 15e hintaa. Ylikin menee, mutta tuskin ali. Suosittelempa tuotemerkkinä Zupreemiä. Sitten muut tarvikkeet:
      -leluihin kannattaa alussa törsätä n. 10e, ei niitä alussa niin mahdottomasti tarvi olla. Nykyään minulla niitä pursuaa joka oven raosta. Sitten orret eivät maksa mitään, luonnosta kun noukit. Kaupan muoviorsiä ÄLÄ käytä, ne eivät todellakaan ole hyväksi linnun jaloille. Hyvä olisi ostaa myös terveysorsi, joka maksaa n. 5-10e, tosin minäkään en sitä todellakaan heti alussa ostanut.

      Lähtösummaksi.. 200e - Lintu ei mikään halpa lemmikki ole, tosin ei kalliskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      117
      2294
    2. 130
      1835
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1216
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      96
      1168
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      72
      1060
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1050
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      43
      1013
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      77
      975
    9. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      23
      955
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      56
      932
    Aihe