help! mä tosiaan tarviin helppii.. on yks jätkä jonka kans mul oli täs melkein kuukaus sitte juttuu.. sen illan jälkeen ei olla ees puhuttu.. se on megaujo.... kuulin yheltä kaverilta et se on musta kiinnostunu, mut ei sit näköjään ollukkaa(ainkaa enää:( ).. en tehny sille mitään, mut nyt se vaan haukkuu mua läskiks rumaks lehmäks ja vaikka miks!ilman mitääään syytä! siis en oikeest tehny sille mitään.. sokeesti vaan rakastuin sinä iltana siihen ja luulin, et seki muhun mut eieieieieieieiiiiii! mun piti txt sille tänään, mut ei vois vähempää kiinnostaa txt sille, ku se haukkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!! kaikki aina haukkuu mua!!!! en oo ees mikään huora.. ainii mua on huorakski vielä haukuttu! aina mulle käy näin.. eka luulin, et kaikki alkais kerranki sujuu, mut sit KAIKKI romahtaa... myös mun rakas kummitäti sairastu ms tautiin ja kaikki menee päin h***ettiä! oikeesti suurkiitos, jos joku on niin ystävällinen ja millään jaksaa auttaa!!
masentunut
1
275
Vastaukset
Millaista apua oikeastaan kaipaat?
Rauhotu nyt ainakin ensiksi. Sitten voit miettiä että vaikka ihastuitkin suinpäin eikä hän sitten vastannut, niin ei se maailman loppu silti ole. Life goes on, trust me, it does. =) Juttele ystävien kanssa tunteistasi, niin alkaa helpottaa. =)
Mitä tuohon nimittelyyn tulee... Uskallan väittää että yläasteiässä ei ole montaakaan tyttöä joka ei ois ainakin kerran saanut kuulla tuota huoraks-nimittelyä.
Lopuksi: Vaikka se nyt tuntuu et aina käy näin, usko pois, ei käy. Kokeneemman syvällä äänellä uskallan tämän sanoa. Lähes jokainen ya-ikäinen on kokenut tuon, kuuluu normaaliin kehitysvaiheeseen. =) Joten häntä pystyyn ja eteenpäin! =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674421
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684271Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv662835Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212119Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.552002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111373- 1821286