Hyviä rock -pubeja Lontoossa?

-J-

Osaako joku suositella hyviä pubeja Lontoossa, myös keskustassa? Löytyykö rock-tyylisiä mestoja mistä päin? Entä arkisin jotain keikkamestoja missä mahdollisesti livemusiikkia?

4

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WOD

      Hyviä pubeja löytyy Lontoosta pilvin pimein, jokaiselle makunsa mukaan. Luepa Arto Nybergin: Lontoon pubit. Keikkoja löytyy netistä "London events".

    • Gormenghast

      Kaikenlaista on. Jos asuu King's Crossin seudulla, niin yksi vaihtoehto on The Lexinton 96-98 Pentonville Roadilla. Kysessä on aito pubi, bändejä melkein joka ilta ja vain kilometrin kävelymatka King's Crossilta. Soitto alkaa (luonnollisesti) aika myöhään. Ihan OK ruuat, ei mitään superihmeellistä. Paljon viskejä, onneksi sentään oluitakin.

      Camden Townissa Camden High Streetillä on taas mainio The Blues Kitchen. Mahtavat ruuat ja illalla mustaa musiikkia, bluesia, soulia ja rokkiakin. Tännekin jaksaa KCilta kävellä. Molemmat paikat aika jenkkihenkisiä.

      Sohossa on tietty vaikka mitä, mutta monet venuet kuten Ronnie Scotts ovat aina täynnä ja liput ovat todella kalliit.

    • Lontoon Jaakko
    • Lontoon-kävijä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      294
      2983
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2017
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1784
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe