YLLÄPITO - PUUTTUKAA - TIEDÄTTE KUKA

,,,

TEMPAUS TULI!14.4.2014 06:250
Ukrainan joukot ovat lähteneet hyökkäykseen Länsi-Venäjälle (ent. Itä-Ukraina). Venäjä ei varmasti seuraa vain vierestä kun venäjän kansalaisten turvallisuus on uhattuna, vaan tästä seuraa vastaisku. Ydinaseet otetaan tarvittaessa käyttöön.

Kaikki on nyt siis alkanut tarkalleen palstaprofeettojen ennustamana päivänä ja palstaprofeettojen ennustamalla tavalla. Tämä tarkoittaa myös sitä, että TEMPAUS on tapahtunut!!! Nyt emme voi enää saada neuvoja palstan profeetoilta, koska heidät ovat varmuudella ylöstemmattu pois lopun ajoista!
VASTAA

Hirmee tasaperä14.4.2014 08:190 SULJE
HULLUJEN LASKENTA alkaa nyt!
Jos tolkutetaan yhtä totuutta, eikä keskustella, well, well, katsotaan Suomen erotilastoja! Ei keskustella täälläkään!

Missä ihmeessä se Ukraina nykyään sijaitseekaan? Tykinkantama Floridan Tampasta! Ei ihme, että me lännessä varoittelemme sitä heppua, mikä sen nimi on, joka ei edes asu Ukrainassa!

Kahdeksan ja hesa14.4.2014 08:29-1 SULJE
Attention silvousplait, lasasketaan hei juoppoja! Aikakin menee mukavammin. Ja puhutaan, hei Quantanamon pikku pikku demokratiavajeesta! Ja saako Quantanamosta keskustella?

1

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pelkkää solvausta

      HÄLYTYS!13.4.2014 21:440
      Pelästyssanomat tietää taas!
      =
      En tiedä näinkö mä unta vai kaavinko mä lunta, on mahtava meininki meneillään, sillä nyt on julkaistu äärettömän totuuspohjainen ja siis varmasti toteen käyvä uutinen tuosta salaperäisestä metsän asukkaasta!
      Huimaa!
      ______________________________________________________________

      Päivitys 12.4.2014: UUSIA TARKKOJA TIETOJA TULEVASTA PROFEETASTA ELI SÄKKIPUKUISESTA TODISTAJASTA!!! Hänen nimensä on Ari, hän asuu jossain Iranissa päin ja hänellä on harmaat silmät, harmaa parta ja hiukset ja hän on lyhyentanakka.
      http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
      ______________________________________________________________

      Sanoma sisälsi erään tuntemani henkilön tulevaksi profeetaksi. Hänen persoonansa ja taustansa on aivan kuin nenä päähän tuohon tehtävään mutta muuten en aluksi uskonut. Mutta kun asia nyt vain on niin... että hän se on!

      Säkkipukuinen todistaja Hänen nimensä on Ari ja hän aloittaa työnsä Inarin kunnan alueelta, sieltä jostain? En tiedä sitä sen paremmin... En tiedä missä hän asuukaan, mutta sen tiedän että hän on erakkoluonne ja viihtyy erämaassa pitkiä aikoja.

      Herätys ei siis kerta kaikkiaan voi lähteä mistään muualta kuin Inarin kunnan alueelta. Kyllä hän sieltä sitten saapuu Turkuun, jossa alkaa valtava herätys! Hänen ympärilleen kasvaa sanajulistajien armeija, vaikka heistä vain 12 itse profeetta mukaan luettuna ovat herätyksen kärki ja henki, joka kaikilla on sama.

      No millainen profeetta sitten voi olla? Säkkipukuinenko, vai valtavat salit täyttävä langattomalla mikrofonilla estradilla "geegoileva" julkkis, vai tavallisiin vaatteisiin pukeutuva ja tavallisesta tavallisin mutta nöyrimmistä nöyrin ja astioista halvin suunnatonta surua rinnassaan kärsinyt riutunut mies, jonka katumus Jumalaa ja lähimpiään kohtaan on kestämätön? Sellainen on tuo suuri profeetta, hän ei ole omissa silmissään yhtään mitään enää. Ette voi nöyrempää ihmissielua enää löytää, kuin hän on ja siksi hän on se profeetta.

      Ari (....) = juutalainen nimi Ari tarkoittaa 'leijonaa'
      Pohjolan profeetta on alunperin syntyjään osuvasti vieläpä Pohjanmaalta.

      Israeliin nousee profeetta ja Suomeen nousee profeetta, jossa he yhdessä muodostavat tuon kaksikon josta ilmestyskirja on puhunut. He ovat ne säkkipukuiset todistajat ja siksi heistä on puhuttava varoen.
      Kaikki olennainen on tullut jo sanotuksi, joten taitaa olla aika päästää harmaasilmäinen, harmaapäinen ja partainen lyhyentanakka profeetta itse kertomaan mistä tulee ja minne menee.
      http://www.pelastussanoma.fi/Profetiat/Miekka Suomelle.htm

      _____________________________________________________________

      Uskonnot ja uskomukset / Kristinusko / Helluntailaisuus / Ilmatar tietää! :O
      Ilmatar tietää! :O

      Poista kirosanafiltteri käytöstä
      KTS (Ei kirj.)14.4.2014 07:020
      VOI OLLA PIMENNYSPÄIVÄSKENAARIO!
      (15.4.2014 23:59:59)

      YLÖSTEMPAUS!
      (16.4.2014 00:59:59)

      Ja Ukrainassa sota. Koht lähetää!
      :O

      surullista.14.4.2014 07:420 SULJE

      KTS14.4.2014 07:470 SULJE
      Ilmatar tietää:

      http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      50
      5184
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2176
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      109
      2147
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      119
      1877
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1750
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1174
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      254
      1121
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1021
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      951
    Aihe