Antaisitko linkin siihen "peukkuautomaattiin" jota käytät niin "aktiivisesti" ?
Meidän on kostettava tuo Sepottelu ja Karittelu hänelle - etsikäämme siis hänen oikea nimensä käsiimme !
Meidän on kostettava tuo Sepottelu ja Karittelu hänelle - etsikäämme siis hänen oikea nimensä käsiimme !
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän me molemmat jo tiedämme, että etunimeni on Windows!
Äitini oli winhihhuli 1950-luvulla, mutta onneksi järkiintyi ja asensi Linux käyttöjärjestelmän tietokoneelleensa!
"Äitini oli winhihhuli 1950-luvulla, mutta onneksi järkiintyi ja asensi Linux käyttöjärjestelmän tietokoneelleensa!"
Voisi sanoa että äitisi on tietotekniikan edelläkävijä ja on edelleen kun käyttänyt windowssia noin 50-60 vuotta ja antoi nimeksi sinulle windows.
Ihan mielenkiinnosta kysyisin mikä windows versio oli silloin käytössä/myynnissä ja millaiselle tietokoneelle windows käyttöjärjestelmän pysty asentaa(asennettuna) 1950 luvulla.
Ps. onko toinen nimesi kenties(arvaus) linuks.
† Nimityksiä †
Arvon käyttäjät "Linuks - Valhe †" ja "Tubutin tuhoo....†"
Urhoollisesta taistelustanne Linux-demonilaumaa vastaan lyön teidät täten Palstan Ristin Ritareiksi!
Jatkakaa herkeämätöntä taistoanne palstalla pesiviä ubuntussuja vastaan, polkekaa heidät suohon ja silpokaa heidät sananne säilällä. Armoa ei anneta, eikä sitä pyydetä.
Deus Vult!
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://keskustelu.suomi24.fi/node/12166292
Pahoin pelkään, että hän käytti aiempina vuosina nimimerkkiä "hör hör". Tosin vain anonyyminä, mutta kuitenkin.