Minulla on lapsesta saakka ollut ongelmia korvavahan kanssa. Todella helposti menen ihan kuuroksi. Laitan removaxia ja mitä näitä on ja sitten pumppaan vedellä, ei aina auttanut, vaan jouduin menemään terveyskeskukseen.
Viime vuonna tajusin: olin koko elämäni käyttänyt pientä korvapumppua väärin. Suuntasin suihkun vinoon, en suoraan korvakäytävään. Painoin pumppua myös liian hiljaa.
Eli tunkekaa ihmiset se pumppu kunnolla syvälle korvaan ja painakaa lujaa. Jos ei ole pumppia, niin suunnatkaa suihku suoraan korvakäytävään, sekin on joskus auttanut ratkaisevasti.
Korvavaha ongelmani katosi
entinen kuuro
0
256
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2711112- 488599
- 1375405
- 1443694
- 693608
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353564- 403288
- 572598
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak462144- 281826