Mikä on paras medium tason haarniska setti (eli hanskat kypärä saappaat ja housut) ja mistä ne saa. Minulla on Vivecin vartioden Indoril haarniska setti. Minulla on bloodmoon tribunal ja morrowind paketti.
Morrowindiin kysymys
WindBlade
7762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Paras medium kypärä on Helm of Tohan. Vaatii kyseisen pluginin asentamisen. Plugin on "virallinen" eli pelintekijöiden laatima. Helm of Tohan on samaa settiä kuin adamantium haarniska, mutta sen suojakerroin on suurempi kuin muiden adamantium varusteiden.
http://www.elderscrolls.com/index.php?url=/downloads/download_redirect.htm&bg=05
Mulla on ollut käytössä Orcish Armor. Se on aika hyvä (n. 50 antaa armorin osiin), mutta ei luultavasti paras.
Vivecissä mene temppelille ja anna altarille se lahja minkä se pyytää sitten leiju sille Leijuvalle kivelle ja tapa nainen saat indoril haarniskan osia ja sitten puhu vartialle se kyökkää tapa se ja saat loput suojat. Älä puhu muille vartioille niin ne eivät hyökkää.
Helpommin saat indoril haarniskan kun menet Kogoruhniin. Siellä on kuollut ordinator, jolta saat koko indoril setin.
Vain ordinator saa kantaa indoril haarniskaa. Ordinatorit olettavat heti, että olet tappanut jonkun heistä, jos tapaavat sinut heidän sotisovassaan. Sama homma Mournholdissa olevien Hands of Almalexia -sotureiden kanssa. Jos joutuu juttelemaan ordinatoreiden kanssa, niin pitää ensin riisua kaikki indoril varusteet yltään.
otsikko sisälsi jo kaiken. Oon tappanut muutamia hand of Almalexia sotureita ja nyt ne on kimpussa ei voi mennä edes museoon turvallisesti.
dreugh tavarat armor rating 60
Mulla on haarniskoiden suojataso yli 300. Oon keränny parhaat heavy armor haarniskat ja enchantannu vaatteisiin (exquisive paita ja pöksyt) heavy armor kykyä. Heavy armor taito on muistaakseni jotain 120 - 130. Mulla on vielä amuletti joka parantaa 4 pojoa joka sekunti. Heppu on käytännössä kuolematon.