PC-laitteissa ja kannettavissa Windowsin markkinaosuus on yhä massiviset 90%. Linux yltää sadoilla eri jakeluillaan vain 1,14% osuuteen!
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-ww-monthly-201303-201403-bar
Työpöytälinux voidaankin julistaa aikaa sitten kuolleeksi. Android pärjää mutta sekin lähinnä leluissa kuten tablet laitteet... Angry Birdsin pelaamiseen ja Facebookin päivittämiseen juuri ja juuri tableteissa potku riittää.
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-ww-monthly-201303-201403-bar
Työpöytälinux voidaankin julistaa aikaa sitten kuolleeksi. Android pärjää mutta sekin lähinnä leluissa kuten tablet laitteet... Angry Birdsin pelaamiseen ja Facebookin päivittämiseen juuri ja juuri tableteissa potku riittää.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Windowsin käyttö on 90% virusten torjuntaa. Tänäänkin töissä Avastilta tuli älyttömästi ilmoituksia, uhka sitä, uhka tuo, päivitä se, päivitä tämä, käynnistä windows uudelleen plaa plaa. Eikö jumaliste windowsia voi käyttää että jatkuvasti pitää vastailla noihin typeriin kysymyksiin!
Onneksi nyt kotona Macillä saa olla taas rauhassa.
Buahhahhahhaaa...... Eikö se linuks voisi jo lyödä pillit pussiin, kun se ei kykene nousemaan tuosta alhaisesta ahdingostaan.
Ja kun tuo onneton lukema 1,14% jaetaan vielä niiden kaikkien 300 eri jakelun kesken, saamme siitä sellaisen sekametelisopan, ettei siitä ota jumalakaan selvää!
Ei se ihme, ettei yhdessä toimi tulostin, toisessa mokkula huawei 153E, kolmannessa hiiri, neljännessä muistitikku ja niin edelleen.
Toiset linuksit taas poksauttavat levyasemat, toiset hitsaavat prossua, toiset kiintolevyt, toisissa ei toimi keskusmuisti, mutta kaikissa on yhteinen vika - näytönohjaimen ajuri EI OLE KÄYPÄINEN!
MTV-3 katsomo unohtui!
Koko pc on kuollut. Myyntimäärä putoaa hallitsemattomasti, tabletit ja älypuhelimet veivät markkinat. Turhaa pullistella kuolleen pc:n käyttisten markkinaosuuksilla. Linux vei voiton uusissa laitteissa aivan täysin.
Hirmuliskot kuolivat sukupuuttoon, niin kuoli myös windows pc. Me kutsumme sitä tieteellisessä kontekstissa evoluutioksi.
Tosin en ole ihan varma, pitäisikö windowsin alamäkeä markkinoilla kutsua oikeasti evoluutioksi vai olisiko se peräti sitä kreationisti-hihhulien markkinoimaa "rappeutumista". Sehän merkitsee olemassa olevan järjestelmän vähitellen tapahtuvaa taantumista ja tuhoutumista, joka sinällään jopa oikeasti noudattaa termodynamiikan pääsääntöä: kaikissa järjestäytyneissä systeemeissä entropia kasvaa, sitä vastaan ei voi taistella.
Evoluutio on täysin vastakkainen ilmiö, jossa järjestelmän monimutkaisuus kasvaa ja elämä kukoistaa. Se ei noudata millään tavalla fysiikan lakeja. Eikä sen tarvitsekaan, koska kysymys on teoriasta joka kehitettiin aseeksi kristinuskoa vastaan, eikä sille tarvitse olla todistettavia perusteita olemassakaan.
XP:n vanheneminen lisää PC:n myyntiä! Tai lisäsi jo!
Hieman laskutavasta riippuen windowsin osuus maailman tietojenkäsittelystä ja tietoliikenteestä on 13 - 18 % js laskee koko ajan. Eli siis kaukana winidioottien mainostamasta 90 %:sta. Seuraavaksi nämä winvalehtelijat alkavat laskemaan prosentteja prosenttiosuuksista että saavat mieleisensä luvut.
tyhmiä kun ovat windows fanit ovat pudonneet kelkasta jo aikaa sitten. Maailman it toimii jo linuxilla halusivat sitä sitten tai ei.
Ei ihan sille näytä:
Windows 7.................48.77%
Windows XP...............27.69%
Windows 8.................6.41%
Windows 8.1..............4.89%
Mac OS X 10.9..........3.75%
Windows Vista...........2.99%
Linux..........................1.49%
http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6
Android - lelujen suosikki!
WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS! WINDOWSILLA 90% MARKKINAOSUUS!
Ylistys Microsoftille loistavasta Windows tuotteesta!
Hakeudu terapiaan, matolaatikko on sekoittanut nuppisi. Sitä se virusten jatkuva skannailu, levyn ehetys jne. aiheuttaa. Normaali ihminen tajuaa "sanomasi" yhdestäkin lauseesta. Linuxistit eivät sorru tuollaiseen idioottimaiseen tautologiaan.
Winnarkkarit ei tajua että jäävuori on veden alla 9 kertaa suurempi kuin vedenpäällinen osa. He ihailevat vedenpäällistä osaa "Tuosta on 90 % meidän"