paras mini kaiutin ipadiin?

en nyt halua mitään satojen eurojen äänentoistolaitetta, vaan jonkun pienen kätevän kaiuttimen, jolla sais ääntä vähän syvemmäksi. onko tommoinen tatti ihan lelu vai toimiiko jopa?
http://www.superkauppa.fi/bluetooth-tatti.html#customer-reviews
31283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taatusti on lelu, on nuita tuon tapaisia tullut kokeiltua nimittäin.
Kaveri hommasi tuollaisen Logitechin mini boombox kaiuttimen, siinä on yllättävän muhkea ääni ja kuuluu hyvin, jos pientä etsii niin kannattaa harkita, tuo toimii myös bluetoothilla,
https://www.google.com/search?q=logitech mini boombox

Itse ostin 29€ tarjous hintaan kerran Logitechin s135i mallin ja siinä on loistava ääni pieneksi kajariksi, näitä vaan ei taida saada enää mistää.
https://www.google.com/search?q=logitech s135i

Eli kokemuksien mukaan Logitech tekee hyvä soundisia telakka kajareita, ipadillekin taitaa olla telakka kajareita.
Nuo edellä mainituthan saa jokaiseen laitteeseen kiinni aux liitännällä.

Äänestä

Tuolla etatti.eu vekkokaupassa kyllä tosi kätevä ja hyvin toimiva bluetooth kaiutin halvalla.

Äänestä

Halvemman pään JBL tuotteet ovat varmasti tässä kohtaa parhaimpia. Reilulla satasella saa jo erittäin hyvän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tatti noox kirjoitti:

en nyt halua mitään satojen eurojen äänentoistolaitetta, vaan jonkun pienen kätevän kaiuttimen, jolla sais ääntä vähän syvemmäksi. onko tommoinen tatti ihan lelu vai toimiiko jopa?
http://www.superkauppa.fi/bluetooth-tatti.html#customer-reviews

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu