Cava haukkuu..

Haukkuva pentu

Meillä on n. 9kk ikäinen cavalier uros. Se on ruennut komentamaan haukkumalla koko ajan! Ulos, leikkimään, pihalle lähtiessä.. Aina! Tosi kimeellä äänellä ja kauan. Se on tosi rasittavaa ja mietimme onko kellään muulla samaa ongelmaa.?

1

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moooi

      Meillä oli tuo sama ongelma, mutta kyse on vain siitä hyväksytkö ongelman. Sinun pitää näyttää koirallesi että turha haukkuminen ei ole hyväksyttävää. Ennen kuin lähdet lenkille odota että koira rauhoittuu ja lenkillä älä anna sen mennä miten sattuu, vasta sitten kun olet antanut luvan haisteluun. Ja aina kun se alkaa haukkua nykäse remmistä nopeasti mutta ei liian kovakouraisesti ja jos se ei auta niin anna sille nopeä kosketus kädelläsi reiteen. Sinun kannattaa lukea Cesar Millanin kirjat niin ymmärrät, vaikka se on pieni koira ei se tarkoita että sen ei tarvitse kunnioittaa sinua. Muista aina olla rauhallinen ja luottaa itseesi! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4954
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4829
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4238
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3018
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2669
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2219
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe