Mistähän johtuu, että en oo ikinä ihastunut tähän näyttelijään?
Onko tämä jotenkin prototyyppi ruotsalaisesta miehestä vai mikä tässä on kyseessä?
En katso milloinkaan filmejä, jossa tämä näyttelijä on mukana.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014041518216239_vi.shtml
Joku syy tähän täytyy olla. Mikä?
Tää voi olla jossain syvällä, tää antipatia.
Sorry mielipiteeni
12
202
Vastaukset
- hehhehhehheee
"Onko tämä jotenkin prototyyppi ruotsalaisesta miehestä vai mikä tässä on kyseessä?"
Et taida tietää että näyttelijä esittää roolia ja voi oikeasti olla ihan toisenlainen :D
Hänellä, kuten suomalaisella Jarmo Mäellä, on aina kovis-roolit. En silti oleta Jarmonkaan olevan oikeassa elämässä esim. raaka raiskaaja, jossa roolissa hänet ensi kerran näin.
Otapa ihan iisisti, leffat on leffoja.- Tiedottajajajakaja
Ai, onko J Mäkelä raiskannut jonkun?
- Tiedottajajajakaja
Tiedottajajajakaja kirjoitti:
Ai, onko J Mäkelä raiskannut jonkun?
Tai Mäki, sen puoleen?
- Heh heh
Ai jaa,
On siis ihanne että näppästään kokista silloin ja tällöin ja vaihdetaan mimmejä?
Olisko joku näyttelijä Suomessa, joka samaistuisi tähän tyyppiin?
Toinen prototyyppi ruotsalaisesta "miehestä" on toi tyyppi, jonka Expressen on palkannut kertomaan kuninkaallisista.
Siis tosi torvi tyyppi! Melkein saa käsityksen, että tää reportteri on se päätähti!
Ehkä onkin niin että nää ruotsinsuomalaiset "uroot" ovat täysin samaistuneet ruotsalaisiin "pojuihin"?
Itselleni olisi vaikeeta kuvitella että kahden sodan käynyt isäni olisi tälläinen.
No jaa, teidän on ihannetyyppinne: tää "kokisnäyttelijä" ja tää "kuninkaallisreportterinne".
Vaar so gooda!- Ta lugnt
Eipä sitä ole toteennäytetty että hän itse käytti aineita, niitä löytyi hänen talostaan, joka oli täynnä ihmisiä.
Sovitaanko niin että annetaan jutun olla, kun ei kuulu tämän ketjun aihepiiriinkään. Jutustasi haiskahtaa kateus ja vihamielisyys Ruotsiin muuttaneita kohtaan, miksiköhän....
- Jestas sentään!
Mitenpähän olis urho selvinnyt talvisodasta
Olisko ollut kokista mitä vetää, kun oli tosipaikat?
Voi hellanduudeli sentään näitä svenneuroita!!- "en nää mitään "??
Hän selvisi hyvin ja myös hänen isänsä tuosta talvisodasta kun on syntynyt kerran v.1963!!Mitä luulet sitten suomalaisten vetävän eikä tarvi edes olla tosipaikka??
- otahotaeipakota
Olisi luultavasti ottanut Hota-pulveria
- Tiedottajajajakaja
Suomessa yritetään ruotsalaista roskaa tuputtaa joka ikisellä Ylen kanavalla siten, että suomalaisten ei pidä antaa välttää mitenkään pakkoruotsitusta kanavillaan. Näin on Ylen toimitusjohtaja Kivinen todennut?
Onko tämä laitaa? - .....
.....
- ai Micke
Mä ajattelen Persbrandtin nimenomaan epätyypillisenä ruotsalaisena, sen ainaisen megaegonsa kanssa.
Jännä tyyppi, luulen vähän sellainen jota joko rakastaa tai vihaa. Ymmärtääkseni helposti äärimmäisyyksiin menevä, tiedä onko se se joka "särisee" läpi myös hänen ollessa roolissaan. Itseäni hän nimittäin helposti ärsyttää.
Mutta joissain näkemissäni jutuissa hän kyllä mielestäni on ollut ihan henkeä salpaavan loistava, että kunnioitan kyllä ammattilaisena. - Anonyymi
Olen samaa mieltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1504877Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813556SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312553SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402223Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä722073Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851983Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191458Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään991262