Olemme lähdössä neljän nuoren naisen porukalla Kyproksen Ayia Napalle toukokuun alussa kahdeksi viikoksi(2.5.->). Lämpötila pyörii varmaan 25 asteen ympärillä. Mutta kuinka lämmin meri on? Kannattaako miettiä jtn snorklaus retkeä vai liekö liian vilposaa?
Onko suositella jtn "pakko" nähdä/kokea asioita? Olemme ensi kertaa suuntaamassa ylipäänsä Kyprokselle. Suunnitelmissa olisi kuitenkin tehdä myös muuta kuin vain ravata baaritiskiltä toiselle. Yöelämästä, onko suosituksia baarille vai ihan ihmisvirran mukana? Onko partyboat kokemisen arvoinen?
Onkos muita lähdössä toukokuun parilla ekalla viikolla?
Ayia Napa 2.5. ja toukokuun alku
4
902
Vastaukset
- King2
2.5 matkaan, vain viikoksi. Ajatuksena käydä ainakin ratsastamassa Nikosiassa ja Patikointi harkinnassa. Merivesi tänään Ayia Napa 19,4 eli varmaan pikkasen reilu 20 on kuun alussa.
- miksi terveysside?
Oltiin viime toukokuussa samaan aikaan eli vapun jälkeen. Silloin meri oli yllättävän lämmin, aivan linnunmaitoa! Oli aika yllätys, että meri olikin niin lämmin jo toukokuun alussa. Aurinko porotti ja mittarit näytti 30 C. Tänä vuonna mennään jo viikkoa aiemmin, huhtikuun lopulla lento. Toivottavasti on yhtä lämmin meri ja keli nyt.
- abckissuli
Poikaystävän kanssa ollaan lähdössä finnmatkoilla 2.5 viikoksi napaan:)
- Antti_86
Ollaan lähdössä kaverin kanssa 5.5 napaan, otetaan varmaan lennot larnakaan ja siitä sitten napaan paikan päälle tinkaan hyvä ja halpa hotelli kun ei kerta ole vielä high season niin voisi saada jopa vähän halvemmalla!
Koitin etsiä tapahtumia niin party boatteja ei ainakaan löytynyt vielä toukokuun alussa olevan ainakaan ilmotuksissa :/
tarkoitus olisi siis bilettää viimestä päivää tuo viikko, ja vähän mietityttää että onkohan toukokuun alussa vielä ihan täysi meno päällä? ei ilmeisesti?
Ekaa kertaa ollaan menossa napaan siis ja olis loistavaa jos sais sulta "käytettyterveysside" vähän vinkkejä mistä hotelli kannattais siellä ottaa, kun kerta ootte jo meitä aikasemmin siellä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938138
- 403922
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html341241Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321122Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121020Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797