Onko kellään teistä käytännön kokemusta Saatanan kutsumisesta? Olen itse tähän asti pysytellyt demoneissa ja vanhoissa jumalissa (luetaan nykypäivänä enemmän tai vähemmän demoneiksi) mutta iän myötä on syntynyt tarve ikään kuin edetä tässä polulla. Tiedän kyllä kutsumisesta, varokeinoista ja tälläisestä mutta kaipaisin käytännön kokemuksia teiltä muilta. Toivon että tämän keskustelun tuloksena pääsisin jonkinlaiseen uuteen johtopäätökseen miten edetä asian kanssa. Kannattaako minun poistaa jokainen punainen esine asunnostani? Joskus Saatana vaatii erillistä tarjoamisien esillepanoa tai hän iskee kopropantiuksen kirouksella mutta minkälainen esillepano on teillä toiminut?
Toivon että joku aktiivinen satanisti voisi tähän vastata.
Saatanan kutsuminen
9
376
Vastaukset
- EnOleSatanisti
Ja mitenköhän tääkin liittyy taas Satanismiin? :D
Kannattais ensin lukea wikipediaa... Hei,
Ihan vakavissaan - käy lukemassa blogini nuo kaksi merkintää. Sen jälkeen - ota yhteyttä. Mailiosoite on blogissani:
http://demonit-paranormaalit-tapahtumat-kysy-pastorin-pojalta.vuodatus.net/lue/2014/04/demonit-paranormaalit-tapahtumat-kysy-pastorin-pojalta- Joo-o
Käännytyshihhuli yrittää olla cool.
- totta jo sana
Joo-o kirjoitti:
Käännytyshihhuli yrittää olla cool.
Älä ikinä anna pahalle pikkusormeasikaan, se vie koko käden se on varma! Hullujenhuneissa on liian monta jo kun ovat lähyeneet paholaisen kanssa leikkimään!
OLimme noin 16 vuotiaita. Päätimme pelata spiritismiä...ihan pilaillessamme. Tapahtui näin. Pelaamisen jälkeen menimme pitkällemme ja yritimme nukahtaa....minä tajusin yhtäkkiä, että olin joutunut tilaan, jossa mikään jäseneni eivät liikkuneet..olin kuin elävä ruumis. Pinnistin ja ponnistin kaikkeni mutta turhaan....pelotti ja kauhu valtasi minut! Lopulta "pahanote" irtosi ja hyppäsin ylös sängystäni....kerroin ystävättärelleni kokemukseni...ihmeeksini hänkin kertoi samaa....hänki oli joutunut jonkin valtaan joka sitoi hänet liikkumattomaksi vuoteeseen joksikin aikaa! Älä leiki! Paha henkimaailma on todellisuutta ja niin on Jeesus ja hyvä henkimaailma! - Kusetusta kaikki
totta jo sana kirjoitti:
Älä ikinä anna pahalle pikkusormeasikaan, se vie koko käden se on varma! Hullujenhuneissa on liian monta jo kun ovat lähyeneet paholaisen kanssa leikkimään!
OLimme noin 16 vuotiaita. Päätimme pelata spiritismiä...ihan pilaillessamme. Tapahtui näin. Pelaamisen jälkeen menimme pitkällemme ja yritimme nukahtaa....minä tajusin yhtäkkiä, että olin joutunut tilaan, jossa mikään jäseneni eivät liikkuneet..olin kuin elävä ruumis. Pinnistin ja ponnistin kaikkeni mutta turhaan....pelotti ja kauhu valtasi minut! Lopulta "pahanote" irtosi ja hyppäsin ylös sängystäni....kerroin ystävättärelleni kokemukseni...ihmeeksini hänkin kertoi samaa....hänki oli joutunut jonkin valtaan joka sitoi hänet liikkumattomaksi vuoteeseen joksikin aikaa! Älä leiki! Paha henkimaailma on todellisuutta ja niin on Jeesus ja hyvä henkimaailma!No vaikutat sen verran sekavalta että olet voinut hallusinoida jotain tuollaista. Jos tuollaista oikeasti tapahtuisi voisit mennä todistamaan sen skeptikko James Randille ja tienata miljoona dollaria. Kukaan ei ole vielä pystynyt todistamaan yhtäkään spiritismiä tai demonia olevan.
- Antiskepsis
Kusetusta kaikki kirjoitti:
No vaikutat sen verran sekavalta että olet voinut hallusinoida jotain tuollaista. Jos tuollaista oikeasti tapahtuisi voisit mennä todistamaan sen skeptikko James Randille ja tienata miljoona dollaria. Kukaan ei ole vielä pystynyt todistamaan yhtäkään spiritismiä tai demonia olevan.
Runkkurandi on homotolvana ja skeptikot pieru saharassa.
- Jauhot suuhun
Antiskepsis kirjoitti:
Runkkurandi on homotolvana ja skeptikot pieru saharassa.
No mikset käy kuittaamassa sitä miljoonaa dollaria?
- Mällit naamalle
Jauhot suuhun kirjoitti:
No mikset käy kuittaamassa sitä miljoonaa dollaria?
Höylään mieluummin mutsiasi.
- Mällit silmään
Mällit naamalle kirjoitti:
Höylään mieluummin mutsiasi.
Sähä melkone pastori oot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702952
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792128
- 951956
- 321702
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191175