Ikäero vain 2 kuukautta

LAPSIraiskarit

Ajatellaanpa tilanne jossa kuukautta vaille 15-vuotias tyttö, väittää tulleensa raiskatuks, muttei mene lää­kä­riin tai ilmoita väitetystä raiskauksesta po­lii­sil­le.

Kuukauden yli 15-vuotias poika kertoi ettei heillä ole ollut mitään seksuaalista kanssakäymistä, eikä mitään tälläistä myöskään lääkäri ole todennut.

Eli juttu on sana-sanaa vastaan, joka oikeusvaltion perusperiaatteiden mukaan tulisi tuomita syytetyn hyväksi, mutta koska Suomi EI ole oikeusvaltio, Suomessa syyttetyn tulee itse pystyä todistamaan itsensä syyttömäksi tai saa tuomion (kuten tässäkin tapauksessa kävi.)

Suomen oikeuslaitos noudattaa seksirikoksissa ns. käänteistä todistustaakkaa.

Siksi suomessa on niin paljon seksuaalirikoksia, koska tuomioon riittää se että JOKU VÄITTÄÄ jonkun syyllistyneen johonkin seksuaaliseen ja tuomio tulee sekä usein jopa kymmenien tuhansien rahalliset korvaukset.

Asianomistaja eli uhri saa aina ilmaiset oikeusavustajat ja ilmaisen oikeudenkäynnin, niin miksipä ei kokeilisi onneaa, jos vaikka tärppäisi ja ne uskoisivat valeet?

Nuorilla ei ole mitään vaikeuksia kusettaa vanhempiaan, sossua, poliisia, oikeuslaitosta ja mediaa saadakseen rahaa.

Kavereita ei edes tarvitse kusettaa, koska niille nimenomaan kerskutaan sillä miten taitava on kun on pystyny huijaamaan koko viranomaisverkostoa ja tienannut sievoiset summat. Jos oikeen taitava kusettaja on niin saa mopoautorahat.

Kun teinit kuulevat että joku toinen on onnistunut saamaan hyväuskoisilta hölmöiltä rahat, niin kaikki muutkin haluavat kokeilla. Siksi nämä rikosilmoitukset ovat lisääntyneet.

Parasta siinä on että sen voi tehdä montakertaa, koska ensinnäkin asianomistajan nimi salataan eli kukaan ei saa tietää vaikka väittäisi joutuneensa montasataa kertaa raiskatuksi (kuten 2008 ja 2010 tapauksissa).

Monet teininä lapsen seksuaalisilla hyväksikäyttötuomioilla rahastaneet, jatkavat rahastamista täysi-ikäisinä, rikosnimike vain vaihtuu raiskaukseksi.

Ei se oli tyhmä joka kieroilee, vaan se joka uskoo, eli Suomen viranomaiset.

1

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei näyttöä

      "Liian moni pilaa elämänsä sekaantumalla naisiin.

      Kummallinen raiskaus kun kukaan lähellä olevista ei kuule eikä huomaa mitään ihmeellistä, ei edes "raiskauksen" jälkeen kun palanneet joukkoon. Ei pienintäkään merkkiä raiskauksesta ja miksi ei mennyt heti tekemään ilmoitusta ja tutkimuksiin jos oli muka raiskattu.

      Uskomaton femakkovaltio kun akan sana riittää asiassa kuin asiassa, että mies tuomitaan"

      Mitäs naiset tähän sanotte?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      220
      4219
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      69
      2715
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      393
      2411
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2343
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      38
      1597
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      532
      1350
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      57
      1320
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      95
      1316
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      76
      1291
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      125
      1186
    Aihe