viittiskö joku kertoo et onks toi hyvä peli. tai tietäskö joku et milloin ne julkasee siitä demon.
star wars: Battlefront
geonosis
2326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aikanaan olin sen verran kova Star wars fani nuorempana että pelihän nyt oli pakko ostaa heti julkaisupäivänä.
Sen verran pelistä voi kuitenkin sanoa että se joko kolahtaa tai sitten ei. Radat ja taistelut on painotettu enemmänkin kolmeen vanhaan elokuvaan eli osiin 4-6. Juuri nostalgialla tämä myykin. Peli sinänsä ei ole erikoinen juoneltaan, valittavana on yksittäisen radan peluu, koko kampanjan pelaaminen, ja valloituspeli. Valita ottaako kampanjan vanhoista elokuvista tutuilla kentillä vai uusilla.
Idea pelissä on että se edustaa tyypillistä verkkopelityyppiä perinteisimmillään, ohjaat yhtä hahmoa jonka saat valita. Aina kun kuolet radassa niin saat valita uudelleen uuden hahmon. Jos vaikkapa valtaosa jalkaväestä on vihollisista tapettu niin tarkoituksenmukaista onkin vaihtaa välillä ukkoon jolla saa tuhottua isoja sotakoneita aseiden puoleen. Valita saa myös taistelun alussa kummalla puolella pelaa (jokaisen erillisenkin taistelun alussa lukuunottamatta kampanjaa jossa kone määrää aluksi kummalla puolella olet).
Malli on yksinkertainen, yläreunassa on mittari jossa kummallakin puolella on n. 200-300 hahmoa mukaanlukien kaikki jalkaväen, isot koneet yms. Aina kun yksi kaatuu niin luku vähenee. Se voittaa joka ensimmäisenä saa toisen nolliin. Koneen pelaajatkin taistelevat kunnolla ja tekoäly toimii. Joissain radoissa jos nyt niin haluaa tehdä voi suunnilleen piiloutua jonnekin ja odottaa että muut hoitavat taistelun.
Nettipeliksi tosin tämä on pitkälti tehty, ensimmäinen peli kuitenkin jossa nettiosuus on aika ratkaiseva mutta silti pelaa yksinkin. Jokainen taistelu kun aina on täysin erilainen ja ratoja liki 40 niin ei tähän äkkiä kyllästy. Jaetulla ruudulla voi sitten pelata 2-4 kaveriakin yhtäaikaa.
Tuossapa tuo lyhykäisyydessään, suosittelen kuitenkin että jos pystyt niin kokeile jossain tunnin verran ensin. Siinä ajassa voi todeta että pitääkö vai ei. Voi nimittäin olla että useilla "liian" nuorilla joita eivät ole niin viehättäneet vanhat tähtien sota -elokuvat, tämä ei putoa sitten mitenkään päin.
On hyvä peli, ainaki se koko versio.
Demoo en oo kokeillu.....