CHAT

Apuva016

Mikä on vikana kun chat ei aukea kunnolla, pääsen kirjautumaan sisään esim. ikäryhmät 50 mutta sivu ei aukea kunnolla, ei näy osallistujia eikä keskusteluja, kun kirjautuu ulos niin osallistujat käväsevät näkösillä hetken ja sitten kirjaudun ulos?

Apuva kaipaava

1

86

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei vaan toimi

      Tätä on kysytty tammikuusta saakka ylläpidolta monessa eri muodossa eikä ylläpito vastaa.

      Useimmilla kyse on virustorjuntaohjelma f-secure joka teki päivityksen tammikuussa. Se estää käyttämästä riskiksi luokiteltuja ohjelmia, ja suomi24:n jokin sättiohjelma ilmeisesti on sellainen.

      Ilmeisesti sätti toimii jos otat virustorjunnan pois käytöstä, mutta silloin otat myös sen antaman suojauksen pois ja riskisi kasvaa huomattavasti. Jotkut ovat sanoneet että jokin f-securen asetusmuutos (ehkä jonkin suojauksen poisto) riittäisi mutta eivät kerro mikä se muutos on.

      Toivottavasti tämä auttaa ymmärtämään tilannetta. Ei maailma kaadu yhden sätin vuoksi mutta on melko harmillista että ylläpito ei vaivaudu vastaamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      167
      2604
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      88
      2424
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      71
      2054
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      137
      1937
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      109
      1838
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1576
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1564
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      43
      1461
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1224
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1211
    Aihe