CHAT

Apuva016

Mikä on vikana kun chat ei aukea kunnolla, pääsen kirjautumaan sisään esim. ikäryhmät 50 mutta sivu ei aukea kunnolla, ei näy osallistujia eikä keskusteluja, kun kirjautuu ulos niin osallistujat käväsevät näkösillä hetken ja sitten kirjaudun ulos?

Apuva kaipaava

1

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei vaan toimi

      Tätä on kysytty tammikuusta saakka ylläpidolta monessa eri muodossa eikä ylläpito vastaa.

      Useimmilla kyse on virustorjuntaohjelma f-secure joka teki päivityksen tammikuussa. Se estää käyttämästä riskiksi luokiteltuja ohjelmia, ja suomi24:n jokin sättiohjelma ilmeisesti on sellainen.

      Ilmeisesti sätti toimii jos otat virustorjunnan pois käytöstä, mutta silloin otat myös sen antaman suojauksen pois ja riskisi kasvaa huomattavasti. Jotkut ovat sanoneet että jokin f-securen asetusmuutos (ehkä jonkin suojauksen poisto) riittäisi mutta eivät kerro mikä se muutos on.

      Toivottavasti tämä auttaa ymmärtämään tilannetta. Ei maailma kaadu yhden sätin vuoksi mutta on melko harmillista että ylläpito ei vaivaudu vastaamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45389
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      32
      11264
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10892
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2259
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1707
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1530
    Aihe