onko normaalia?

Onko teidän mielestä normaalia jos kaksi todella hyvää ystävää ystävää suutelevat, niinkun ihan kunnolla ja tekevät kielareita? Jommallakummalla niin ettei kukaan näe eikä saa tietää. Ja he istuvat toistensa sylissä ja hieroskelevat toisiaan vasten ja koskettelevat reisiä ja peppuja.(vähän lesboilevat, mutta pitävät pojista)
12521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo, se on ihan normaalia. Kuinkahan moni on teininä harrastanut teiniseksiä kaverinsa kanssa?! Se voi olla kiihottavaa ja ihqua, mutta ei se vielä suuntautumista kerro. Asiat selkiää pala kerrallaan. Pääasia, että tekee vain sellaisia juttuja, jotka tuntuu itsestä hyvältä. Ei pidä antaa painostaa tai pakottaa mihinkään, itseään tai muita.

Äänestä

Olen alkanut rangaista itseäni lesboilu fantasioiden takia, suoritan rajuhkon aktin suurella tekopeniksellä jo on kumma jos ei ala muna kiinnostamaan.

Äänestä
  • Tai sitten käy juuri päinvastain. Hahaa

    Äänestä

Kyllä on, eletään 2000-lukua.

Äänestä

Mikä siinä ois sitte epänormaalia? Vanhemmiten ehkä tulee sen verran säädyllisyyttä lisää, ettei sitä enää julkisilla paikoilla tuolla tavoin kiehnää, vaan puuhastelut viedään sinne makkarin puolelle. Mutta kyllähän nuo julkisetkin puuhastelut teinien kesken ovat suht. tavallisia... vai mitä tarkoitat normaalilla?

Äänestä

Jos naisena kiihottuu toisen naisen vartalosta ja haluaa muhinoida hänen kanssaan, niin ei kyllä ole täysin hetero. Eli ei se siihen nähden ole "normaalia" heterolle.

Äänestä

Jos teinejä, aika normaalia kun suutelointia ja kiehnäystä vasta harjoitellaan ja se on jännää, varsinkin jos kumpikin vapaa jne. Kylhän se on kiva koskettaa ja tulla kosketetuksi aj kivempihan se on harjotella jonkun tutun kuin ihan randomin kanssa jonka kanssa ei pelisäännöt ookaan välttämättä selvät. :D Ehkä se ei oo näille neitosille niin vakavaa, jos kumpikin yhä sanoo pitävänsä pojista ja tahtovansa suhteen pojan kanssa. Onhan näitä mitä fuck budejakin, jos nää sitten on jotain lepsoillaan lievästi budeja? :D Vanhemmiten usein karisee pois ellei sitten huomaa että Se Ihana on on ollut koko ajan siinä niin.

Älkää ihmiset koko ajan pelätkö mikä on normaalia ja mikä ei, päähän siinä sekaisin menee, Kunhan ei kettään satuta ja kumpikin tietää missä mennään niin mikä nottei!

Äänestä

On se ihan normaalia, vaikka pitäisikin vain pojista. Ja toiset vain kaipaavat enemmän läheisyyttä ystävän kanssa kuin jotkut toiset. Mitäs pahaa siinä olisi. Olen sitä mieltä, että läheisyydessä ei ole mitään pahaa niin kauan kuin se on kummallekin osapuolelle ok. Minä ainakin olen niin läheisyydenkaipuinen ihminen, että minulle on aivan normaalia, että ystävän kanssa vaikka istuttaan sylikkäin tai lähekkäin tv:tä katsoessa tai silitellään yms. Varmasti on ihmisiä, jotka pitävät tätä outona ja kauheana, mutta mitä niistä välittämään.

Äänestä
  • Yhtä normaalia kuin se että lesbot tekee niin miesten kanssa.

    Äänestä

No ei todellakaan ole normaalia. Se on hyvin sairasta.

Se on kumma juttu, että tällaisia rumia ilmiöitä on ruvennut putkahtelemaan eritoten nuorisossamme tässä viime vuosina niin paljon, että pian hukumme niihin. Ei minun peruskoulu- ja lukioaikanani 1980-luvulla ja aivan 1990-luvun alussa vielä ollut mitään homoja, lesboja eikä transsuja. Joidenkin lehtiartikkeleiden perusteella tosin tiedettiin, että sellaisia hassuja ja outoja hyyppäreitä on Amsterdamissa, Kööpenhaminassa ja lähimmillään ihan Tukholmassakin, tosin viimeisessä vain muutamia yksilöitä.

Mistähän näiden kaikenlaisten kummallisuuksien lisääntyminen johtuu? Voisikohan esim. ilmansaasteilla ja pohjavesien myrkyttymisellä olla yhteyttä tähän degeneroitumiseen?

Äänestä

kierot lepakot harrasraa tuollaista, eli oot vinksahtanut.

Äänestä

Kiitos Kaikille vastanneille!!! Muistakaa kaikilla on oikeus omaan mielipiteeseen... kyse on teineistä, ja siis asia on normaalia/tavallista valtaosan mielestä... ;D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


_Julia_ kirjoitti:

Onko teidän mielestä normaalia jos kaksi todella hyvää ystävää ystävää suutelevat, niinkun ihan kunnolla ja tekevät kielareita? Jommallakummalla niin ettei kukaan näe eikä saa tietää. Ja he istuvat toistensa sylissä ja hieroskelevat toisiaan vasten ja koskettelevat reisiä ja peppuja.(vähän lesboilevat, mutta pitävät pojista)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu